Jak na jarní líčení do práce

Nechte si poradit od vizážistky firmy Estée Lauder Martiny Čuboňové.

Jak na jarní líčení do práce 8 fotografií v galerii

15. 03. 2017 Aneta Štefánková Design

„Na fashion weecích od New Yorku po Paříž bylo vidět, že v současnosti frčí jakýsi průřez historií. Vrací se osmdesátá léta, kultura hippie a pokračuje trend tzv. nahého make-upu, jehož základem je rozjasněná pleť. Ten se skvěle se hodí třeba do kanceláře,“ říká Martina Čuboňová, která pracuje jako make-up artistka firmy Estée Lauder.

Pokud jste se nikdy nevyžívali ve vrstvení různých přípravků a sofistikovaném konturování tváře, máme pro vás příjemnou zprávu. V kurzu je přirozenost.

„Základem pro bezchybné líčení je hydratovaná pleť. Na odlíčenou pokožku obličeje proto naneseme regenerační sérum Advanced Night Repair, které ji zanechá hladší, zářivější a mladší. Pak pokračujeme samotným make-upem,“ říká vizážistka, která doporučuje hydratační make-up Esteé Lauder Double Wear Nude Cushion Stick Radiant Makeup pro přirozenou zářivost a lehké a střední krytí. Ten má navíc zabudovaný aplikátor v podobě houbičky, jež usnadňuje nanášení.

„Stejně ale doporučuji doklepat make-up prsty, aby se vytvořila souvislá vrstva. Pokud jste zvyklá nanášet make-up tahy jako krém, mohou se tvořit nepříjemné mapy. Skutečně se vyplatí vklepávat ho do pleti centimetr po centimetru a líčení vám vydrží celý den,“ říká Martina Čuboňová.

Pudr radí použít jen v případě, že se pleť hodně mastí. Pak ho doporučuje nanést na tzv. t-zónu, tedy na nos a čelo. „Důležité je, aby pleť zůstala rozjasněná.“

Na tvář naneste ultrahedvábnou tvářenku Pure Color Envy Sculpting Blush, která obsahuje částečky odrážející světlo, a pleť pak působí mladistvě a svěže. Ideální jsou broskvové nebo lehce růžové odstíny č. 310 nebo 320.

A co stíny na oči? Pro rozjasnění víčka použijte béžový nebo zlatavý odstín, například základní stín Pure Color Envy Defining Eyeshadow č. 08. „Celkový efekt ale musí vždy působit až neviditelně. Pokud chcete oči rozzářit, klepněte prstem zlatavý stín doprostřed očního víčka nebo do pohyblivé části,“ říká vizážistka.

Pro dotažení očního make-upu radí použít řasenku Sumptuous Extreme, která vytváří perfektní objem a řasy natáčí tak, že působí svůdnější.

„Pokud máte své pěkné husté obočí, nijak zvlášť bych ho nedokreslovala a vsadila na jednoduchý a přirozený vzhled. Jestliže vám část obočí chybí, klasicky ho doplňte stínem. Pro vytvarování a zafixování obočí použijte tónovaný gel Volumizing Brow Tint, který ho pěkně zabarví, vyplní a zafixuje až na dvanáct hodin,“ říká Martina.

Na rty pak naneste hydratační rtěnku Pure Color Envy Hi-lustre s vysokým leskem. Pro jemnější líčení použijte odstíny č. 210 nebo 220, pokud chcete výraznější malinovější odstín, zvolte č. 410. „Při nanášení vysaďte konturku, jen jemně doklepte prsty. Rty by měly působit plně, šťavnatě.“

Pokud chcete po práci vyrazit s přáteli na drink, líčení stačí lehce oživit. „Zvolte výraznější tvářenku, rtěnku, k řasám naneste tmavší stín a přidejte dvě vrstvy řasenky,“ říká Martina. A malý večírek může začít.

Chcete se nechat profesionálně nalíčit? Přijďte do obchodu Estée Lauder, kde vám make-up artistky rády poradí s tím, jaké produkty se pro vám hodí, a ukáží vám, jak je používat.