Pavel Berky - splnit podmínky a neztratit rukopis

Pavel Berky - splnit podmínky a neztratit rukopis

21. 06. 2017 Redakce Móda

Pavel Berky, talentovaný návrhář známý svým citem pro neotřelé střihy, kresby a vzory, je jedním ze soutěžících v reality show The Way, navíc patří mezi uznávané návrháře i za hranicemi – pravidelně své kolekce předvádí v Londýně či New Yorku. Proč se do soutěže The Way přihlásil a co se mu zdá nejtěžší?

Máte za sebou natáčení, co vám The Way dlouhodobě přinese zatím nelze hodnotit, ale co jste si vzal z prvního dílu?

V prvním díle jsem se přesvědčil o tom, že tato soutěž má opravdu smysl a že dává možnost nahlédnout do procesu vzniku kolekce.

Co pro vás bylo nejtěžší a co vás na celém natáčení a prezentaci vaší kolekce překvapilo nejvíc?

Nejtěžší pro mne asi bylo zaměřit se na to, aby má prezentace splňovala všechny podmínky a zároveň, abych neztratil svůj vlastní rukopis, který moje kolekce obsahují. Domnívám se, že každý ze soutěžících je opravdu těžkým soupeřem, všichni se velmi dobře známe, takže není právě nejjednodušší soupeřit spolu o vítězství. A co mne překvapilo? Očekával jsem, že by se někteří z nás mohli potkat ve stejném tématu, ale každý prezentoval opravdu silný projekt založený na vlastní představě tématu The Way – dědictví.

Jak se čerstvě nabyté zkušenosti projeví na vaší budoucí tvorbě?

Člověk se stále učí a každá poznámka, rada či podnět ho může nasměrovat dále či jinam a otevřít mu další dveře v tvůrčím procesu.