Pořádný předvánoční detox

Můžete si dát tolik cukroví, kolik chcete!

Pořádný předvánoční detox 3 fotografií v galerii

28. 11. 2017 Redakce Jídlo

Vánoce jsou za chvíli tady a s nimi spousta party, nezdravého jídla, sem tam nějaký ten drink a navíc studené počasí. Po Novém roce se pak všichni cítíme zničení, unavení a jako bychom měli kila navíc. Když si ale uděláte jednoduchý detox a během svátků budete dodržovat pár pravidel, budete se po celou dobu cítit skvěle!

Gwyneth Paltrow je díky svému impériu GOOP něco jako velekněžka zdravého životního stylu. Sama říká, že nejlepší detox je ten, při kterém můžete jíst. Dávno už neplatí, že detoxikace organismu se může provádět jen hladověním, a také není pravda, že dělat detox má smysl jen na jaře. Právě nyní, než začne náročná sezóna – a to jak fyzicky, tak psychicky – je potřeba udělat to správné.

Zařaďte do svého jídelníčku jeden zdravý drink

Vyměnit jednu kávu denně za zdravé smoothie udělá opravdu hodně. A pokud vás nebaví nebo nemáte čas na mixování drinků doma, zajděte do některé z prodejen UGO. Náš osobní tip je nápoj z kombinace citrusů, avokáda a spiruliny. Díky citrusům čistí tělo a zlepšuje obranyschopnost, a spirulina zase uklidňuje i mysl.

V Centru Chodov najdete i UGOvu Salaterii, kde navíc můžete ochutnat spoustu salátů a zdravého jídla. 

Vynechte do Vánoc to, co si pak chcete dopřát

Co se potravin týče, největší neplechu nám v těle nadělá cukr, alkohol a přemíra masa nebo mléčných výrobků. Když vynecháte uzeniny, místo grilovaného steaku si dáte grilovanou cuketu, nebudete přijímat příliš mnoho cukru a alkohol, budete jen žasnout, jak automaticky zeštíhlíte (a přitom se budete cítit lépe).

Nezapomeňte na detoxikační potraviny

Rozhodně zahrňte do jídelníčku česnek, kurkumu a kari vůbec, a také dostatek čerstvé zeleniny. O přínosu česneku není třeba diskutovat, zato kurkumu moc lidí nezná. A přitom tato hlavní přísada kari je důvodem, proč se v Indii prakticky nevyskytuje rakovina tlustého střeva. 

Co dělat mezi svátky?

Pokud se nechcete cítit úplně přehlcení, zařaďte do standardního jídelníčku více vody a kvalitní čisticí čaje. I čaj rooibos má silné detoxikační účinky a navíc hydratuje lépe než jakýkoliv jiný. Jestliže půjdete na nějakou vánoční party, dejte si mezi pitím alkoholu kokosovou vodu. Díky jejím hydratačním schopnostem zažehnáte kocovinu.

Adventní rooibos seženete v Centru Chodov v prodejně OXALIS.