Nejlepší slavnostní drinky na vánoční party!

Nejlepší slavnostní drinky na vánoční party! 5 fotografií v galerii

03. 12. 2017 Redakce Jídlo

Všichni se asi shodneme na tom, že namíchat si elegantní, slavnostní a dobrý drink je zábavnější, než si dát pouze horký čaj. Jakmile tedy přijde čas na vánoční party, letos nedávejte svým hostům jen víno nebo šampaňské, ale vyberte si nějaký z úžasných (a lahodných) drinků, které jsme pro vás vyzkoušeli.

Pomerančová horká čokoláda

Horká čokoláda je skvělá i pro děti. Vy si do ní ale přilijte bílý rum a už nikdy se už nebudete chtít zahřívat jinak. Potřebujete mléko, kakaový prášek, cukr, bílý rum a pomerančový sirup. Mléko začněte pomalu vařit a vmíchávejte kakaový prášek a cukr. Na jednu sklenici horké čokolády (cca 250 ml) stačí lžička pomerančového sirupu a malý panák rumu. Skvěle vypadá se šlehačkou a dozdobená sladkým popcornem.


Mimosa s malinami

Potřebujete mražené maliny, plnotučnou smetanu, cukr a růžové šampaňské.  V malém hrnci začněte na mírném ohni rozehřívat maliny s trochou vody, dokud se úplně nerozmělní. Následně postupně přidávejte dvě lžíce cukru, dobře rozmíchejte a odstavte. Vychladlou směs přeceďte kvůli jadérkům a přidejte smetanu dle chuti – konzistence by měla být jako jogurtový nápoj. Směs zamrazte, nalámejte na kousky, naplňte sklenici a zalijte šampaňským. Ozdobte čerstvými malinami.

Cherry Mojito

Mojito se sice netváří jako vánoční drink, ale třešně svou barvou a přidání pruhovaného brčka udělá svoje. Na 2 drinky potřebujete 6 mražených nebo čerstvých třešní, čerstvou mátu, 1 vymačkanou limetku, půl sklenice džusu z granátového jablka, 2 velké panáky bílého rumu, 1 lžičku sirupu z agáve (můžete použít i hnědý cukr), Sprite a led. Do shakeru vhoďte třešně, mátu, lžíci limetkové šťávy a cukr a směs rozdrťte. Pak přidejte led a přilijte rum s džusem. Pořádně shakujte. Do sklenic nasypte led, zalijte směsí a dolijte Spritem. Dozdobit můžete mátou. 


Perníkový vaječný likér

Perníkové latté si dejte ráno, ale večer po práci je k pěknému filmu ideální menší drink. Potřebujete cukr, skořici, vaječný likér, vodku, kávový likér, zázvor, melasu a šlehačku. Do shakeru dejte led a ve stejném poměru vodku a oba likéry. Přidejte tři lžičky melasy a jednu lžičku zázvoru. Hranu sklenice můžete pro větší efekt ozdobit skořicovým cukrem. Směs přelijte do sklenice a dopřejte si velkou dávku šlehačky.