Vločka z broušeného křišťálu

Vločka z broušeného křišťálu

I letos představuje firma Swarovski svoji ikonickou vánoční ozdobu.

Aneta Štefánková
KategorieArt & Design

Nádherně vybroušený čirý křišťál ve tvaru sněhové vločky vyrobila šperkařská společnost Swarovski poprvé před pětadvaceti lety. Od té doby ji rok co rok před Vánocemi představuje v trochu jiném designu, který se pohybuje na pomezí hvězdy a sněhové vločky.

Ozdoba se dá využít k dekoraci vánočního stromku, věnce, štědrovečerní tabule, nebo zavěsit do okna. Každá vločka je opatřená saténovou stužkou a kovovým štítkem s vyraženým rokem, v kterém se prodává. Stává se tedy zároveň zajímavým sběratelským kouskem.

Ikonická vločka patří mezi nejprodávanější produkty Swarovski vůbec a firma letos u příležitosti 25. výročí připravila speciální edici. Kromě klasické průsvitné varianty je k mání i verze v luxusním zlatavém zbarvení, navíc s efektem Aurora Borealis, neboli polární záře, která hvězdě dodává až magický třpyt.

Nadčasový design letošní sněhové vločky vytvořila rakouská návrhářka Verena Castaleinová. Dekorace je k dostání ve dvou velikostech, buď po jednom kuse nebo v trojdílné sadě.

Pokud toužíte po vločce Swarovski, sledujte náš magazín. Už brzy vám totiž prozradíme možnost, jak ozdobu získat zdarma.