Barevný karneval

Fantastický rej masek a kostýmů se blíží, pro převlek zajděte do Imaginaria.

Barevný karneval

17. 01. 2017 Kateřina Obrazová Inspirace

Nevázané veselí a masky obvykle doprovází každý masopust, svátek, kterým začíná přibližně měsíční období půstu. Ten letošní připadá na úterý 28. února 2017. Dospěláci se na něj těší, jelikož si naposledy dopřejí spousty dobrot, od koblih přes jitrnice až po dobrou slivovici, a děti proto, že obléknou kostýmy a budou se moci opět po roce proměnit na jedno odpoledne v piráty či princezny.

Karnevalový průvod plný barevných masek a klobouků patří ke každé masopustní události stejně jako karnevalová besídka do každé mateřské školy. V domácnostech vždy několik dní před takovou událostí vrcholí nervozita malých kluků a holek, když na ně maminky naléhají: Za co tedy půjdeš!? Princezna? Loupežník? Ne, tyhle svoje sváteční šaty kvůli karnevalu nerozstříhám…

Dobře si vzpomínám na ten náš loňský. Podařilo se mi dceru přesvědčit, aby už nechodila za hrdinku Ledového království, ale převlékla se za Saxanu, protože dlouhá ruka – to je něco, to jen tak někdo nemá! A tak jsem stříhala své nejlepší punčochy, cupovala polštář, plnila nohavici, a to všechno jen proto, aby ta nekonečná ruka potom se mnou celý den chodlia po schůzkách, protože ji dívka na koštěti nakonec nechtěla obléct.

Nalákat dítě na něco extra nemusí vždy zafungovat. Letos proto raději nebudeme neexperimentovat a vyrazíme pro senzační kostým do Imaginaria, nového hračkářství v Centru Chodov. To přichází v předmasopustním období s pestrou nabídkou převleků, které z vašich dětí udělají hvězdy každého karnevalu.

Neporazitelní superhrdinové, strašliví piráti a vládkyně všech moří, víly i rytíři. Nechte svá dítka, ať si sama vyberou, za koho se do reje masek vydají, vezměte je do Imaginaria, světa hraček, o kterých jste zatím jen snili…