Pařížský čaj s kořeny v Petrohradu

Ochutnejte Kusmi Tea, nápoj ruských carů.

Pařížský čaj s kořeny v Petrohradu

18. 01. 2017 Kateřina Obrazová Jídlo

Dnes již stopadesátiletou historii značky Kusmi Tea začal psát v roce 1867 mladý petrohradský obchodník Pavel Michajlovič Kusmičov. Toho roku vytvořil první originální směs Bouquet of Flowers, která se brzy stala oblíbeným nápojem tehdejšího cara a dodnes zůstala jedním z pilířů celé kolekce.

150 let značky Kusmi Tea
Kusmi Tea má své kořeny v Rusku, od roku 1917 je však domovem značky Paříž, kam se Pavlův syn Vladimír přesunul v očekávání politických nepokojů a na adrese 75 avenue Niel vybudoval těsně před vypuknutím říjnové revoluce výrpbnu Maison Kusmi-Thé. Značka brzy nato expandovala do Berlína, Záhřebu nebo New Yorku.

Novodobou histori Kusmi Tea píší bratři Orebiové. Ti firmu koupili, revitalizovali a obnovili mezinárodní renomé tradiční značky. Její butiky dnes najdete na nejprestižnějších obchodních adresách a celá síť čítá přes tisíc obchodů.

Ikonické plechovky
Kusmi Tea je superprémiovou značkou a dodnes odkazuje na bohatou tradici. Ikonické čajové nádoby zdobí barokní motiv pohledu na Petrohrad se siluetou chrámu svatého Izáka. Každý druh čaje má svou vlastní barvu a paleta kovových dóz v prodejnách Kusmi Tea tvoří jedinečnou a snadno rozpoznatelnou identitu značky.

Tajemství receptury
Exkluzivní čajové směsi jsou vyráběné podle přísně střežených původních receptur. Vedle nich Kusmi Tea nabízí více než sedmdesát variant černých, zelených čajů a čajových směsí té nejvyšší kvality. Při výrobě jsou použity výhradně čajové lístky z prémiových sběrů pocházejících z pečlivě vybíraných lokalit.

První kategorii tvoří legendární ruské směsi – aromatizované černé čaje, ochucené citrusy a kořením. Klasické černé čaje ve druhé skupině jsou silné čaje buď jednodruhové nebo míchané (ranní). K čaji "o páté" se nejvíce hodí černé čaje podtržené jemnými výtažky vanilky či čokolády.

Třetí kategorii zastupují klasické zelené čaje buď čisté nebo aromatizované extrakty květin či ovoce. Jsou ideální k celodenní konzumaci. Unikátní směsi bylin a ingrediencí s prokázanými pozitivními účinky pak od roku 2007 tvoří poslední skupinu – wellnes.

Nejmladším pilířem sortimentu Kusmi Tea jsou směsi s prokázaným pozitivním účinkem na lidské zdraví a organismus. V jejich čele stojí Detox – delikátní směs jihoamerického povzbuzujícího čaje maté, zeleného čaje a citronové trávy pro očistu i osvěžení těla. Novinkou je v této řadě Blue Detox, první čajová směs Kusmi Tea s ananasem.

Pro Kusmi Tea do čajového butiku
Čeští milovníci čajů mohou objevovat chutě a vůně nápoje Kusmi Tea v nově otevřeném koncept storu v Centru Chodov, kde je pro ně připravena komplexní nabídka nejrůznějších druhů čajů sypaných, porcovaných, v krabičkách, designových dózách i dárkových setech. Kromě Kusmi Tea jsou v nabídce také organické čaje značky Løv Organic.