Objevte krásy Paříže

Plánujete valentýnský či jarní romantický útěk do francouzské metropole? Čtěte, jak ladně zvládnout cestu.

Objevte krásy Paříže

05. 02. 2017 Redakce Cestování

S jakou jinou společností letět do Paříže než s Air France. Nejen, že je na pařížských letištích Charlese de Gaulla a Orly doma, ale také má největší výběr spojů. Do města města módy, umění a hlavně lásky se navíc přenesete tak rychle, že ani na palubě nestihnete dopít svou sklenku sektu.

Využít můžete některý ze šesti letů denně, snadno si tak odlet i návrat přizpůsobíte vašim potřebám. Z Prahy jste v Paříži s Air France za necelé dvě hodiny letu. Je libo odlet v pátek po práci a návrat v neděli večer? Žádný problém, i během víkendu stihnete procházku křivolakými ulicemi Montmartru, nákupy na některé z věhlasných tříd, anebo kapku výtvarného umění. Nebo si jen tak sednout na trávník některého z mnoha parků a udělat si piknik, jak to dělají místní?

Francií „načichnete“ hned během letu. Vše je tady „chic“, od obsluhy, přes výborné jídlo a pití. Pokud jste navíc členem věrnostního programů Flying Blue jako 27 milionů cestovatelů po celém světě, pak za každý let se kteroukoliv ze společností Sky Team Alliance získáte míle, které vám zpříjemní další cestování nižší cenou letenky, zařazením do vyšší třídy, levnějšími službami v hotelích nebo u dalších partnerů, či jiným benefitem, který si sami vyberete.

Z letiště do víru velkoměsta

Letiště Charlese de Gaulla nabízí velmi snadné spojení s centrem města. Ne nadarmo bylo vyhlášené nejrychleji se rozvíjejícím letištěm dle ocenění Skytrax Award 2015. Pro spojení do města můžete využít příměstského vlaku RER B, který odjíždí přímo od letiště každých 6-15 minut a do severního nádraží Gare du Nord vás dopraví za 34 minut. Autobusy Roissybus jste z letiště za hodinu. Pokud je cílem vaší cesty pařížský Disneyland, pak doporučujeme speciální autobus Magic Shuttle, který vás zaveze k jednotlivým hotelům, rozkládajícím se kolem zábavního parku.

Sledujte náš magazín a brzy se dozvíte o speciální akci, ve které se do Paříže budete moc podívat úplně zdarma.