Světové kuchyně pod jednou střechou

Vydejte se s námi na výlet do Grand Kitchen Centra Chodov.

Světové kuchyně pod jednou střechou

28. 03. 2017 Kateřina Obrazová Jídlo

Voilá! Vítejte v Grand Kitchen, nové restaurační zóně Centra Chodov. Své brány otevře už ve středu 29. března. A co za nimi najdete? Pestrou paletu mezinárodních kuchyní a nejen to. Co dalšího se tu peče, se dozvíte v našem rychlém gastro průvodci.

Žhavá Spicymama

První polévku Phó jsme od Spicymamy mohli ochutnat v restauraci Centra Černý Most už loni a je skvělé, že se tomuto bistru zaměřenému na asijskou, především pak na vietnamskou kuchyni ve fusion street food stylu, podařilo expandovat. Druhou pobočkou bude právě ta v Grand Kitchen Centra Chodov, kde kromě teplé kuchyně spustí premiérově i cukrárnu Sweetmama. Podnik zařízený v retro stylu amerických cukráren bude trhákem pro mlsné jazýčky.

Šťavnatý Tom’s Burger

Jak název napovídá, v restauraci řetězce Tom’s Burger si na své přijdou hlavně milovníci šťavnatých burgerů. Patří totiž mezi zdejší speciality. Kromě ikon americké kuchyně ochutnáte i celou škálu mexických evergreenů, jako jsou quesadilla, burrito nebo tortilla, doplněné o řadu skvělých salátů a další zajímavosti moderní gastronomie. Jako novinka se představí famózní vegetariánský Halloumi Burger s grilovanou zeleninou doprovázenou ovčím sýrem a pro fajnšmekry není možné přehlédnout Poulled Pork Purger z trhaného masa se salátkem Coleslaw z červeného zelí, chilli papriček a jablíček. Opomenout skvělé domácí hranolky a variaci sals a dipů by byl hřích a zdejší kuchaři jsou na ně právem hrdí. Jak sami říkají, teprve vyvážená kombinace všech ingrediencí povýší obyčejný burger na výjimečný kulinářský zážitek.

Voňavý Bombay Express

S rychlíkem Bombay Express se skrze voňavá a kořeněná jídla blesku rychle přenesete do Indie. Menu dominují pokrmy původem hlavně ze severní části Indie, ale najdete na něm i pochoutky z jiných regionů. Mezi nejoblíbenější jídla tu patří Butter Chicken nebo Chicken Tikka Masala, z vegetariánských jídel pak Dal Makhani. Přestože je Bombay Express česká značka, kouzlo Indie tu má úplně všechno.

Osvěžující Vegg-Go
Rychlé a zdravé jídlo do ruky, to je koncept českého řetězce Vegg-Go. Ten složením svého menu přináší zdravou alternativu k běžnému rychlému občerstvení. Nabídka je složena pouze z vegetariánských a veganských pokrmů . Polévky, saláty, teplá jídla a malé svačiny i výběr ze zdravých delikates, ať už raw, i bezlepkových dezertů. Vegg-Go není jen pro vegetariány. Je pro všechny, kteří se snaží žít zdravě a zároveň si neumí odepřít dobré jídlo. Chuť̌ je tu totiž vždy na prvním místě.

Dobře vychlazený The Pub
Poctivá česká i mezinárodní kuchyně a perfektně ošetřené pivo jsou velkým tahákem The PUB Pilsner Unique Baru. Pro tento originální franšízový koncept bude pobočka v Centru Chodov již šestou otevřenou restaurací. Výrazným prvkem podniků jsou stoly vybavené samoobslužným výčepem, ze kterého si hosté mohou sami načepovat šnyt nebo hladinku nepasterizovaného piva z tanků. Šéfkuchaři vám k pivu připraví výborné maso na grilu nebo domácí burgery, vše z kvalitních a čerstvých surovin.

Exotické Running Sushi Makakiko
Byli prvními, kteří do Česka přinesli dnes již populární koncept sushi z běžícího pásu, kterého můžete sníst tolik, kolik se do vás vejde. Majitelé Running Sushi jsou mistři na japonskou a exotickou kuchyni a v novém podniku Running Sushi Makakiko vám to jen potvrdí. Restaurace nabídne kromě sushi, maki, sashimi, ben-to i korejské, čínské a thajské speciality.


Křupavé Ryby & Chips
Pravé fish & chips a další britské speciality bezpochyby patří na menu podniku Ryby & Chips. Nabízí zlatavé smažené ryby, pečené tresky, krevety, koláče a placky z hovězího, kuřecího i rybího masa, brambory v různé úpravě, sýrové a cibulové koule, velké pečené brambory s fazolemi, sýrem, tuňákem, kukuřicí, chilli con carne a mnoho dalšího. Bistro v anglickém stylu se stane vyhledávaným místem, kde uspokojíte všechny vaše vytříbené chutě.

Svěží bistRAWveg
V bistRAWveg si může každý pochutnat na výborném RAW, tedy syrovém, jídle, které je plné životně důležitých enzymů, vitamínů, minerálů, proteinů, mikroživin a vlákniny. Všechny dobroty z pestré nabídky jsou připravené z přírodních surovin, zpracovaných při teplotě do 42°C , aby si zachovaly maximum svých živin a dodaly organismu zdravou a kvalitní energii a vitalitu.

Dalším významným benefitem bistRAWveg nabídky je, že neobsahuje lepek (mouku), laktózu (mléko), rafinovaný cukr, ani škodlivé látky jakou jsou konzervanty, éčka, barviva či umělá dochucovadla. Zkrátka jen čerstvá zelenina, oříšky, semínka, klíčky, bylinky a čerstvé či sušené ovoce ve své nejpřirozenější podobě proměněné v krásná a chuťově úžasná jídla – od polévek, hlavních jídel, přes dorty, koláče, palačinky, po další sladké i slané chuťovky.

Grand Kitchen se vymyká jakýmkoliv standardům. Jídlo se tu bude podávat výhradně na porcelánovém nádobí a vychutnáte si ho v designovém prostředí s originálními dekoracemi, různými typy nábytku a stylovým osvětlením. Její součástí bude také speciální rodinná zóna s dětským koutkem. Kromě výborného jídla se v Grand Kitchen můžete těšit i na zábavu. Užijte si s námi rozmanité víkendové programy, večerní vystoupení stand-up komiků nebo fantastické dětské akce.