Grand Kitchen otevřela své brány!

Nová restaurační zóna v Centru Chodov zahajuje food festivalem.

Grand Kitchen otevřela své brány!

31. 03. 2017 Aneta Štefánková Jídlo

Skupina tanečníků v kuchařských rondonech přebíhá ulici od Centra Chodov a míří do přilehlého office parku. Pak tančí na zastávce autobusu i v metru. Do rytmu hudby, zvuku vařeček a jiných kuchyňských nástrojů rozpustile všechny kolemjdoucí láká do nové restaurační zóny. Navštivte Grand Kitchen!

Grand Kitchen se ve středu 29. března otevřela veřejnosti velkolepým food festivalem, který trvá až do neděle 2. dubna. Připravené jsou stánky s ochutnávkami jednotlivých podniků. Vyzkoušet tak můžete třeba trhané vepřové maso s křenem a hořčicí od Parky’s, zdravý bramborový salát bez brambor od bistRAWveg, asijský miniburgřík od Spicymamy, indickou omáčku s rýží od Bombay Express nebo kávu od Starbucks či Lavazzy.

Nabídku nových restaurací můžete otestovat, pokud jste členem věrnostního programu Centra Chodov nebo se do něj na místě zaregistrujete. A je to velmi snadné. Stačí zajít za hosteskami u označených stánků, na infostánek nebo se přihlásit v šatně. Nejrychlejším způsobem je mobilní aplikace, kterou si můžete stáhnout do chytrého telefonu a registrovat se online.

Poté si u hostesek můžete vyzvednout kartičku, na základě které si své ochutnávky užijete. Za každou snědenou dostanete do karty razítko.

Ochutnejte i med z Chodova

Nová restaurační zóna se nachází v 1. a 2. patře nové přístavby Centra Chodov, která bude jako celek otevřená na podzim letošního roku. Grand Kitchen je tedy jakousi ochutnávkou nového prostoru. A že je o co stát. Hlava se vám zamotá z nekonečného běžícího pásu Running Sushi Makakiko, můžete pozorovat, jak se vyrábí indické placky naan ve speciální soudkovité peci, s přáteli si můžete sami natočit pivo v The Pub, nebo zajít na pravé americké dezerty do retro cukrárny Sweetmama. V Grand Kitchen zkrátka ochutnáte kuchyně všech koutů světa.

Během food festivalu si také užijete bohatý doprovodný program. Kromě vystoupení tanečníků v kuchařských uniformách jsou připravené například přednášky o kávě Starbucks, o syrové (raw) stravě od bistRAWveg nebo soutěže o ceny od značek Parky’s, Lavazza nebo Gran Moravia.

A věděli jste, že na střeše Centra Chodov chovají včely? Během food festivalu o nich každý den mluví včelař Augustin Uváčik. „Na Chodově chováme zhruba 15 tisíc včel, což je takové malé město ve městě. Za rok vyprodukují 50 i více kilogramů medu,“ prozradil Augustin Uváčik během první přednášky. U jeho včelařského stánku si můžete o medovou úrodu také zasoutěžit.

Food festival probíhá v Grand Kitchen Centra Chodov do neděle 2. dubna. Ve všední dny se akce koná od 16 do 20 hodin, o víkendu od 11 do 17 hodin.