Šaty plastem vyšívané

Nová kolekce H&M Conscious Exclusive ukazuje pravou krásu šetrné módy.

Šaty plastem vyšívané

03. 04. 2017 Redakce Móda

Švédský módní řetězec odhalil v řadě již šestou kolekci Conscious Exclusive, která odráží stále více diskutované téma udržitelnosti v módě.

H&M Conscious Exclusive je high fashion kolekce vyrobená z obnovitelných materiálů, která si klade za cíl posunout H&M módu a inovace udržitelnosti směrem k udržitelné budoucnosti módy.

Novinkou je tento rok řada Conscious Exclusive pro muže a děti, a také parfém v dámské kolekci vyrobený organických olejů.

Tváří letošní kampaně se stala topmodelka a známá propagátorka ekologické módy Natalia Vodianova, která při uvedení kolekce v Los Angeles předvedla unikátní kousek řady – pivoňkově růžové šaty, ušité z materiálu BIONIC®, recyklovaného polyesteru vyrobeného z plastového odpadu.

V každém kusu této kolekce je vidět, jaký pokrok se udělal v oblasti udržitelných materiálů, které byly v kolekci použity, a které ukázaly nový směr, jímž se udržitelná móda může vydat.

Kolekce H&M Conscious Exclusive hraje pro řetězec klíčovou roli v přechodu k udržitelnější budoucnosti. Napříč celou značkou H&M je nyní 26% produktů vyrobeno z obnovitelných materiálů s cílem každoročně toto číslo zvýšit. Například do roku 2020 plánuje H&M vyrábět 100% bavlněných produktů z trvale udržitelných zdrojů. To vše je důkazem závazku H&M produkovat kvalitní a udržitelnou módu, dostupnou co největšímu počtu lidí.

Produkty nové kolekce budou ve vybraných kamenných obchodech i online dostupné od 20. dubna 2017.