Šlápněte do pedálů

Už jste se kolem Chodova projeli na Rekole?

Šlápněte do pedálů

11. 04. 2017 Redakce Inspirace

Chcete si z kanceláře zajít na oběd do nové Grand Kitchen, koupit nové boty nebo poslat dopis? Sedněte na růžové Rekolo a spojte příjemné s užitečným. Od konce března jsou sdílená kola k dispozici i na Chodově a nasednout na ně můžete třeba u vchodu D/E Centra Chodov.

Rekola fungují jako bikesharing. Stačí si stáhnout aplikaci Rekola a hned víte, kde na Vás čeká jednostopý stroj. Kolo odemknete po zadání číselného kódu, který vám aplikace ukáže. Je to opravdu snadné. Zapůjčení můžete platit po jednotlivých jízdách, či si předplatit celoroční kolovné. Jezdíte zpravidla hodinu, pokud však limit překročíte, nic se neděje, najetý čas se vám pouze započítá k vaší aktuální jízdě. Po ukončení krasojízdy kolo jednoduše uzamknete u stojanu či lampy, aby jej další cyklista pohodlně našel.

„Dosud jsme systém sdílených kol v rámci Prahy provozovali jen v širším centru města, kam sahal přirozený dojezd cyklistů ve městě. Centrum Chodov je pilotní projekt, pokud vím první toho druhu v Česku, kdy budou sdílená kola fungovat v širším komplexu budov, tedy obchodní centrum, kanceláře a obytná zástavba,“ vysvětluje Radim Zabadal z firmy Rekola.

Služba zjednodušuje pohyb v okolí Centra Chodov, lze jej využít k přesunu na MHD, ale také třeba na vyjížďku do blízkého Kunratického lesa. Zatím je k dispozici pět kol, provozovatelé ale jejich počet plánují v případě zájmu navýšit. Kolo si můžete vyzvednout před Centrem Chodov u vchodu D/E směrem k autobusové zastávce Roztylská, nebo kdekoliv v okolí, kde ho předchozí cyklisté zanechají.