Startuje nová reality show The Way

Mladí návrháři bojují o milion korun a jméno na módní scéně

Startuje nová reality show The Way

03. 05. 2017 Redakce Móda

Osm mladých talentovaných návrhářů, kteří bojují o své místo v krásném, ale tvrdém světě módy. Šest nekompromisních porotců, kteří v tomto světě už něco znamenají, a devět epizod plných nápadů, kreativity, odhodlání, nadšení, slz, ale především chuti v tomto světě uspět! To je nová reality show The Way!

Reality show, která pomůže mladým talentovaným návrhářům etablovat jejich značku na poli módní tvorby. Porota odborníků s vytříbeným vkusem v čele s uznávanou módní manažerkou Katarínou Král, spisovatelkou a šéfredaktorkou lifestylového magazínu Bárou Nesvadbovou a módní fotografkou Lucií Robinson vybírala z téměř stovky přihlášek a do reality show nakonec poslala 8 osobitých návrhářů, kteří se utkají v 9 soutěžních epizodách s jasným úkolem: Vytvořit dámskou, pánskou, případně unisex kolekci, respektující principy udržitelné módy a inspirovanou tématem Heritage (neboli odkaz).

„Je to první soutěž, kde uvidíme celý kreativní proces, to, jak se tvoří celá kolekce na konkrétní zadání. Naším cílem bude vytvořit kolekci, která bude mít perspektivu,” prozrazuje Katarína Král s tím, že půjde o kolekci pro období podzim/zima 2017.

„Uvidíme, jak návrháři uvažují, co potřebují, čím musí přijít, aby mohla vzniknout věc, kterou můžeme nosit. Výsledkem ale nebude jen super kolekce, díky této soutěži dáme jednomu šanci a podmínky pro to, aby mohl vytvořit svoji vlastní značku, etablovat se na trhu a přinášet svoji kolekci každý rok,” dodává.

V každém díle opustí soutěž jeden z talentů, dva nejlepší se utkají 29. června ve velkém finále. O vítězi rozhodne módní přehlídka, v níž předvedou to nejlepší, co v jejich tvorbě je! Osud budoucích návrhářů bude v rukou odborné poroty.

Poslední 10. díl už divákovi odhalí zákulisí z výroby vítězné kolekce a záběry z jejího uvedení během Grand Openingu nové části Centra Chodov, který se uskuteční v říjnu 2017. Završí tak nejen cestu za úspěchem, ale poodhalí i veškeré přípravy a každodenní práci návrháře.

„Vkus je záležitost velmi individuální, my ale máme kritéria. Budeme chtít, aby dokázali obléct konkrétní českou ženu či muže a to jim přinese možnost ovlivnit okolí svým vlastním sdělením, názorem, svojí filozofií, svým oblečením…,” doplňuje Barbara Nesvadbová.

Projekt The Way přináší Designer Gallery Centra Chodov a vítěz, který neporažený projde všemi díly, získá podporu ve výši 1 000 000 Kč.

Velká hra o místo ve fashion byznysu a milion korun k nastartování vlastní značky začíná už 4. května.

Generálním partnerem projektu The Way se stal Mercedes-Benz Česká republika s.r.o. Podporu získal od značek Veuve Clicquot, Manufaktura, Aurosa, Tonak a Vnitroblock. Materiály na výrobu soutěžní kolekce exkluzivně dodává PAR EXCELLENCE.