Poraďte se s módní guru

Klientky tápou hlavně ve stylu a barvách, říká stylistka Tatiana Sladíková

Poraďte se s módní guru

09. 05. 2017 Aneta Štefánková Móda

K módě měla blízko už jako malá holčička, protože její babička měla krejčovský salon. Později připravovala Tatiana Sladíková vitríny a interiéry různých obchodů, postupně se začala věnovat stylingu. Patnáct let pracovala ve vydavatelství Stratosféra, kde oblékala pro focení slavné modelky. Dnes se živí jako stylistka na volné noze a na nákupy s ní můžete vyrazit pravidelně každý čtvrtek i v Centru Chodov.

Tatiano, jak probíhá taková schůzka s klientkou?

Když se setkáme, vždycky mě zajímá, co upřednostňuje, ve kterých obchodech ráda nakupuje, a také s čím má problém a kde potřebuje poradit. Klientky často trochu tápou ve stylu a barvách. Zkouším pak v obchodech vymýšlet více variant, aby si klientka vyzkoušela, co jí bude vyhovovat a čemu dá šanci. Chápu, že v dnešní rychlé době klientky nemají čas přemýšlet, jak se každé ráno obléknout. Tak často sestavujeme styling na každý den v týdnu.

Stává se, že se klientky na vaše konzultace vrací?

Ano, to mě vždycky moc potěší. Často také přijdou ještě s někým dalším. Mám třeba jednu rodinu – paní, pána a syna – kteří za mnou pravidelně jezdí z Plzně. Už se známe, takže přesně vím, co by se jim mohlo líbit a každé setkání si skutečně užíváme. Nejvíc mě baví společné nákupy před Vánocemi, kdy si jejich syn zkouší různé věci, a ty, které se mu líbí, mu rodiče nenápadně dávají k pokladně a pak je přijdou zaplatit.

Jaký módní styl vy sama preferujete?

Mám ráda minimalistickou módu, méně je více. Líbí se mi také kousky českých návrhářek Ivany Mentlové, Kláry Nademlýnské a Heleny Mertlové.

Jaké jsou podle vás nejžhavější kousky letošního jara?

Letos se nosí věčná černobílá kombinace, žlutá barva, ale také army a sportovní styl. Já jsem si oblíbila mix luxusní módy a basic kousků.

Kde hledáte inspiraci, abyste si stále držela přehled o módních trendech?

Inspiraci nacházím při procházkách městem a taky v časopisech typu Elle nebo Harpes’s Bazaar, pro které jsem dřív pracovala. Mám také ráda facebookovou stránku Móda Refresher.

A kdo jsou pro vás skutečné módní ikony?

Je jich víc. Úžasný styl a hlavně odvahu nosit zajímavé oblečení mají Aňa Geislerová, Jana Plodková nebo Ivana Mentlová.

Se stylistkou Tatianou Sladíkovou můžete v Centru Chodov vyrazit nakupovat každý čtvrtek mezi 17. a 19. hodinou. Stačí se stát členem věrnostního programu a zarezervovat si termín na Facebooku Centra Chodov.