Máte Karla na triku?

Nový butik s módou Karla Lagerfelda představuje kolekci inspirovanou Paříží.

Máte Karla na triku? 8 fotografií v galerii

10. 05. 2017 Aneta Štefánková Móda

„Nemám rád standardizovanou krásu – bez zvláštností žádná krása není,“ řekl jednou Karl Lagerfeld, jeden z nejuznávanějších a nejvlivnějších návrhářů druhé poloviny 20. století. Pojetí krásy a vkusu extravagantního muže, který sám sebe s naprostou vážně považuje za nejpovrchnějšího muže na celém světě, můžete obdivovat v nově otevřeném butiku v pražském Centru Chodov.

Toužíte po kousku od skutečné módní ikony? Prozkoumejte s námi aktuální kolekci Karla Lagerfelda, který oslavuje nenucený pařížský půvab prostřednictvím své moderní, výstižné a svěží vize. Inspiruje se kultovními styly města světel, spojuje pařížskou eleganci a urban edge.

Jeho nová kolekce definuje nezbytné kousky dnešního šatníku: bombery z hedvábného saténu, na míru šité blazery a krátká sáčka v kombinaci se širokými krepovými kalhotami, novým denimem a strukturovanými sukněmi. Kultovní krátká kožená bunda báječně doplňuje džíny ve slim střihu, kožené motorkářské kalhoty, mikiny s foto potiskem nebo trička se zajímavě graficky zpracovanými nápisy. Výrazná je cestovatelská tematika, kdy se na tričkách nebo kabelkách objevuje motiv palubní vstupenky. Jako dělané na jarní víkend ve francouzské metropoli.

S padajícím soumrakem se pak kolekce snadno transformuje na večerní; zdobené večerní šaty nebo rozevláté dlouhé šaty jsou ušity z luxusních látek, jak jinak než v nadčasové černé barvě. Šaty si pohrávají s novými siluetami a promyšlenou konečnou úpravou

Do aktuální kolekce promítl návrhář, který letos oslaví už neuvěřitelné 84. narozeniny, výrazně i sám sebe. Na psaníčkách, peněženkách, kabelkách či taškách přes rameno pracuje se zdobným kovovým motivem, který je ztělesněním jeho vlastnoručního podpisu.

Šátky jsou zase zdobené grafickými motivy, které představují sprejem nakreslenou siluetu Karla Lagerfelda a komiksy inspirované jeho kočkou Choupette. K ní má svérázný návrhář speciální vztah. Prohlásil dokonce, že je jeho kočka jediným tvorem, s kterým by se oženil. Zvíře má k dispozici mimo jiné dvě opatrovatelky, vlastní bankovní konto, prostorný pokoj se značkovým oblečením a také vlastní instagramový účet zachycující její pohádkový život.

Prohlédněte si nejnovější kousky z dílny osobité módní ikony.