The Way: Cesta do semifinále začíná

Souboj první dvojice designérů přinesl spoustu nečekaných momentů

The Way: Cesta do semifinále začíná

12. 05. 2017 Redakce Móda

Souboj první dvojice designérů o postup do semifinále přinesl spoustu nečekaných momentů. Dva spolužáci, dvě krajiny původu, dvě země působení.

Etablovaný český tvůrce pánské konfekce a nynější hlavní designér značky Pietro Filipi, Vladimír Staněk. Proti němu tváří v tvář spolužák Pavel Berky, který po studiích v Praze buduje svou značku v Londýně a díky vítězství v americké Exalt Fashion Show připravuje prohlídky své kolekce pro světové metropole módy v Miláně, Paříži, Londýně a New Yorku. Téma Heritage (odkaz) uchopili každý jedinečným způsobem.

Vladimír staví na historii regionu svého původu. Hledá tajemství odkazu doslova pod povrchem. Odkaz svých předků představuje čistým moodboardem v liniích pánské konfekce typické pro jeho tvorbu včetně doplňků. Trendy, rychlá kolekce, která má nicméně zůstat nadčasová.

Pavel vidí potenciál uchopit téma Dědictví kontroverzním způsobem. Odvážně otevírá téma socializmu a vstupuje na riskantní půdu rozporuplných emocí. Inspiraci pro vizuální tonalitu hledá v období, symbolizovaném strohými tvary, svázaností.

Porota tentokrát s hostující Petrou Balvínovou má nelehký úkol. Dá přednost známé jistotě, anebo vsadí na odvahu kontroverze? Sledujte s námi druhou epizodu.