Tereza Rosalie Kladošová: Chybí mi zpětná vazba

Tereza Rosalie Kladošová: Chybí mi zpětná vazba

09. 06. 2017 Redakce Móda

„Jsem překvapená, ke kolika lidem se soutěž The Way dostala,“říká Tereza Rosalie Kladošová, návrhářka, která sbírá kladné ohlasy i za hranicemi

Tereza Rosalie, jejíž modely se vyznačují směsicí nostalgie a nadsázky, není na české módní scéně nováčkem. Svou značku založila už během školy, kdy pracovala ve studiu Anne Sofie Madsen v Kodani. Pravidelně prezentuje například na MB Prague Fashion Weeku, ale i na Fashion Weeku v Madridu nebo na International Fashion Showcase v Londýně. A své návrhy teď představila i v The Way. „Chyběla mi ale zpětná vazba,” říká.

Máte za sebou veškerou prezentaci před porotou. Co vám The Way dlouhodobě přinese zatím nelze hodnotit, ale co vám soutěž dala pro tuto chvíli?

Bylo pro mě zajímavé nahlédnout do zákulisí natáčení. Po odvysílání dílu mne překvapilo, ke kolika lidem se soutěž dostala. Uvedení v televizi zasáhne úplně jiný okruh diváků než sociální média, kde se častěji prezentuji. Uvidíme, jestli to bude mít nějaký přínos pro moji značku.

Co pro vás bylo nejtěžší a co vás na celém natáčení a prezentaci kolekce překvapilo nejvíc?

Co se týče procesu prezentace, tam pro mě nebylo nic překvapivého, naopak překvapující pro mne bylo, že u finálního rozhodnutí o postupu vůbec nezazněly důvody, proč se porota rozhodla tak, jak se rozhodla. Z reakce poroty během prezentace jsem měla velmi dobrý pocit a mrzelo mne, že jsem se vlastně vůbec nedozvěděla, proč jsem vypadla. Zpětná vazba je přitom pro mě zásadní. Bez zpětné vazby a názorů okolí není snadné se posouvat dopředu. Bohužel odůvodnění se neobjevilo ani v odvysílaném sestřihu videa.

Jak se čerstvě nabyté zkušenosti projeví na vaší budoucí tvorbě?

Když jsem se podívala zpětně na svou prezentaci, došlo mi, že jsem neřekla hodně důležitých věcí o stylu mé práce, které jsou pro mne naprosto samozřejmé, ale porota si je třeba vůbec neuvědomila. To byl pro mne důležitý moment – zjistit, že prezentuji-li před cizími lidmi a není mnoho času na dialog, je potřeba vyslovit i věci, které pokládám za samozřejmé.

Jinak nějaký kreativní přínos nebo postřeh od poroty tam nebyl, v tomto ohledu mne to nijak neposunulo, ale to se po pár minutách prezentace moodboardu ani nedá očekávat.