Dlouhé léto vyžaduje pořádný detox pleti!

Dlouhé léto vyžaduje pořádný detox pleti! 4 fotografií v galerii

27. 09. 2017 Redakce Inspirace

Léto je ideální období na opalování, dlouhé noci pod hvězdami a sem tam nějaký ten drink. I když odpočíváme více, všechny zmíněné body jsou pro pleť velice stresující a mohou ji nenapravitelně poškodit. Pokud chcete škody zažehnat a předejít vráskám, je důležité mít zacílený systém.

Klidný podzim je pro pleť dobrý ale pokud chcete mít pleť v nejlepší kondici, je nejen potřeba dopřát si pořádný restart, ale začít i s přípravou na ledové větry v zimě, které pleť vysouší. Stačí vám dodržovat tři kroky.

Detox
Pokud používáte dostatek opalovacích krémů a přípravků s SPF, máte jedničku za péči v létě. Nicméně, soustavné nanášení ochranného faktoru pleť zatěžuje. Nejlepší krok, který můžete udělat, je zvolit kvalitní čistící masku. Clear Difference Purifying Exoliating Mask od Estée Lauder se dá využít jak jako maska, tak i peeling. Čistí póry a zlepšuje kvalitu pleti. A to stačí použít dvakrát či třikrát týdně.

Zaměřená péče
Po pořádném čištění je potřeba začít minimalizovat škody. I přes nejlepší ochranu se neubráníte drobným pihám nebo pigmentovým skvrnkám od slunce. Pečující noční sérum Estée Lauder Enlighten vyrovnává barevné nerovnosti pleti, celkově pleť vyhlazuje a zlepšuje kondici pleti. Pro pořádné výsledky jej používejte každou noc minimálně 4 týdny, ale vaše pleť bude už po dvou vypadat jako úplně čerstvá broskev.

Hydratace
O důležitosti hydratace pro pleť se už snad vůbec nemusí mluvit. Jakmile začne chladnější počasí, z lehkých gelů přesedlejte na vyšší kalibr. Olej Resilience Lift dokáže pleť udržet opečovávanou a hydratovanou i jakmile začne chladnější počasí. Můžete jej nosit i přes noc přes sérum a během dne se po něm pleť neleskne. Dokonce se na něj skvěle nanáší makeup.