Udržitelná móda inspirovaná včelí královnou

Jiří Kalfař úspěšně představil kolekci jaro/léta 2018

Udržitelná móda inspirovaná včelí královnou 8 fotografií v galerii

01. 10. 2017 Redakce Móda

Jiří Kalfař patří k talentovaným mladým českým designérům, pro které móda je navíc prostředkem výjádření vlastního postoje. Důležitost udržitelnosti a péče o naši planetu, která na tom není úplně nejlépe, vnímá velmi citvlivě. Promítl ji také do kolekce na jaro a léto 2018, kterou v září úspěšně představil na kyjevském i londýnském Fashion Weeku.

Předchozí kolekce Jirky Kalfaře měly vždy hlubší inspiraci a obdivuhodnou promyšlenost. To ostatně platí i u té poslední. Naprosto zásadním tvorem pro přežití přírody je tady včela, která čelí možnému vyhynutí. Právě tou se Jirka inspiroval, ale nejen samotným tvorem, ale i celkovým významem, jaký má. Co se starání o zemi týče, móda nemusí stát bokem a může pomoci především tvorbou a produkcí udržitelných a eco-friendly kusů.

Velký úspěch, který kolekce sklidila na Kiev Fashion Days, posunul Jirku dál a měl možnost ji předvést na týdnu módy v Londýně. Ne však jen tak někde – svou výstavu uvedl po Burberry, a to je úspěch, který jen tak někdo nemá.

Kolekce je skvělým spojením oděvů na každý den ale i oslnivých kousků pro velké příležitosti. Flitry, samet, krajka a luxusní hedvábí jsou doplněné ostrými siluetami a tvary, které jsou pro tvorbu Jirky ikonické. Jirka úžasným způsobem pokračuje v posouvání hranic a genderové fluidity, která je příznačná i pro jeho předchozí tvorbu.

Co se looků týče, i podle první inspirace, kolekce je vhodná pro samotnou včelí královnu.