Umíte správně nosit tvíd?

Umíte správně nosit tvíd? 5 fotografií v galerii

07. 11. 2017 Redakce Móda

Tvíd má mnoho podob. Látka jako taková může být hladká, s texturou, hrubá… Variant je bezpočet, ale myšlenka zůstává stejná. Pohodlný a přesto sofistikovaný kabát, který bude vypadat dobře u většiny outfitů a je z tvídové látky.

Tvíd je tradičně britský, ale i mnoho mladších a jiných látek je tvídem nazýváno. Kupříkladu žerzej, který na své modely začala používat Gabrielle Chanel je taky za tvíd považován.

Největší výhoda tvídových kabátů je jejich verzatilnost. Vždycky záleží na outfitu. Může vypadat velice formálně a elegantně, nebo naprosto opačně, trendově casual.

Jakmile obléknete tvídový kabát na malé černé šaty, k pouzdrové sukni a halence nebo ke kostýmu, stačí obout lodičky a klasickou kabelku a můžete jít buď na důležitý byznys meeting, na pracovní pohovor nebo do divadla. Pamatujte na to, že formálnějších akcí je vždy v zimních měsících spousta.

V kombinaci s džínami, klidně roztrhanými, tričkem, teniskami bude zase neformální a přitom velmi módní. Udělá módní statement a vy nebudete muset řešit žádné velké oblékání. Ostatně i s džínami a vysokými lodičkami bude vypadat skvěle.

Čemu se při nošení tvídu vyhnout? Tím, že kabáty to jsou samostatně dost výrazné, není příliš dobré kombinovat je s podobně výraznými doplňky – kupříkladu zářivými kabelkami, čepicemi nebo velkými šálami. Klíč je v tom, udržet všechno v jednoduchosti a minimalismu, aby kabát vynikl.