Mercedes-Benz Forum Chodov - místo, kde to žije

Unikátní prostor slouží i jako centrum kulturního dění

Mercedes-Benz Forum Chodov - místo, kde to žije 11 fotografií v galerii

01. 09. 2017 Redakce Inspirace

Když se řekne Mercedes-Benz, většině z nás se vybaví nejnovější modely aut, módním nadšencům ještě pak Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Mercedes Forum Praha, který najdete na pražském Chodově, je ovšem víceúčelový sál v prodejním a servisním centru Mercedes-Benz. Je to unikátní prostor nejen pro představení vozů Mercedes-Benz, ale také pro konání koncertů, kulturních událostí, konferencí a dalších  firemních a promočních akcí.

Nezapomenutelná hudební vystoupení

Jeho jedinečnost spočívá v tom, že koncertní sál je vytvořen za pomoci moderních technologií, které přestavbou prostoru, vyhrazeného běžně pro prezentaci a prodej vozů Mercedes-Benz, vytvoří špičkovou scénu s vysoce kvalitními akustickými vlastnostmi, pohodlným hledištěm a dobře viditelným jevištěm pro rozmanitá umělecká vystoupení.

Přestože sál snese i přísná hodnocení pro čistě akustickou interpretaci hudby, je vybaven ozvučovacím zařízením a osvětlovací a projekční technikou. V hale Mercedes Fora Praha již vystupovali například: Freddy Cole, Karel Gott, Josef Suk, Lubomír Brabec, Lucie Bílá, bratři Ebenové, Miroslav Donutil, ale rovněž například komorní obsazení Českého národního symfonického orchestru, Ondřej Havelka & Melody Makers, Tam Tam Orchestra, Olympic, Pražský výběr, Žlutý pes, Radůza nebo Lenka Dusilová.

Pražské jaro i módní přehlídky

Od roku 2002 se koná v Mercedes Foru Praha vždy jeden z koncertů Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro a od roku 2008 také letní koncert festivalu Prague Proms. Konaly se zde také různá divadelní představení, taneční vystoupení a módní přehlídky (E.Daniely, Taiza).

Dvě motoristické sezóny se Mercedes Forum Praha proměňovalo v televizní studio, ze kterého se v přímém přenosu vysílal pořad Mercedes-Benz Formule Show a oblíbená televizní soutěž Prima rána – to vše jako součást přenosů závodů Formule 1 v České republice.

Jedinečné prostory Mercedes-Benz Fora Praha má na starosti Klára Kulíšková, která miluje organizování nejrůznějších akcí na přání: „Eventy mě strašně baví. Mám radost, když vidím spokojenost a úsměvy lidí, kteří na akci dorazí,“ přiznává Klára Kulíšková.

Nemá přitom na mysli pouze akce s osobními auty, ale třeba i předání vozů integrovaným záchranným složkám s vědomím, že tato auta pak zachraňují lidské životy. Jedinečné zážitky přinášejí také koncerty či divadelní představení, po jejichž skončení spousta návštěvníků setrvá v prostorách showroomu a restaurace, třeba nad sklenkou dobrého vína.