4 knihy, na které vsadit tuto zimu

4 knihy, na které vsadit tuto zimu 5 fotografií v galerii

06. 11. 2017 Redakce Inspirace

Podzim a zima jsou asi nejvíce stresující roční období. Kromě toho, že šedé a chladné počasí není tím nejlepším na naši psychiku, přípravy na Vánoce a nakupování dárků taky udělá svoje. Ale stále existuje lepší způsob, jak zklidnit svou mysl. Ponořit se ve vaně do čtení inspirativní knihy!

Meik Wiking: Hygge – prostě šťastný způsob života

Co přesně je Hygge, to se nevysvětluje právě snadno. Velmi zjednodušeně je to štěstí a spokojenost skryté v maličkostech. I drobné detaily, jako rozmístění světel doma, totiž mají velký vliv na to, jak se cítíme. Hygge je severský pojem, který zastřešuje okamžiky, pocity a způsob života, který dělá člověku dobře. Tato kniha je inspirativní právě v tom, že si začnete více všímat věcí kolem sebe a užívat si i padajícího listí venku!


Bird Michael: Van Goghova hvězdná noc

Nejlepší způsob, jak naučit děti něco nového, je tak, že ani nevědí, že se učí. Když jim budete číst hezké příběhy, ze kterých se navíc dozvědí něco zajímavého, bude to mít velký vliv i na jejich budoucí život. Kniha Van Goghova hvězdná noc jsou příběhově pojaté dějiny umění, a to velmi vtipnou a neotřelou formou. Nenásilně vysvětlují umělce, jejich životy a díla v jednoduše psaných textech. Vaše děti se budou učit a i vy se můžete při čtení s nimi zklidnit!


Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně

Jestliže vám nevadí trochu se bát a užívat si mravenčení z toho, že nevíte, co bude následovat na další stránce, vsaďte na román od Kateřiny Tučkové. Žítkovské bohyně byly ženy z osady Žítková, které měly magické schopnosti a používaly je k pomáhání celému okolí. Nebylo to vždy ale tak jednoduché. Kniha se čte jedním dechem a zapomenete přitom na vše kolem. Sice se nejedná o úplnou novinku, ale zato je to jedna z moderních českých knih, které mají potenciál stát se klasikou.


Fumio Sasaki: Goodbye Things – On Minimalist Living

Pořád máte pocit, že nemáte uklizeno, a to i když neustále uklízíte a organizujete své věci? Problém může být v tom, že jich prostě máte moc. Minimalismus je životní směr, který se dostává v posledních letech stále více ke slovu. Mít pouze ty věci, které vám přinášejí radost a netíží vás, může dramaticky změnit váš život. Bestseller od japonského autora Fumia Sasakiho nabízí jednoduchý návod, jak udělat první kroky k minimalismu. Takže vás před vánočním úklidem inspiruje nejen k mytí oken, ale třeba i k probrání šatníku a dalších skříní.