4 nejlepší destinace pro zimní únik do tepla

4 nejlepší destinace pro zimní únik do tepla 17 fotografií v galerii

22. 11. 2017 Redakce Cestování

Sníh, shon, Vánoce, pečení cukroví, nikdo v práci pořádně nepracuje. Ze všech stran se někdo na něco ptá a už ve čtyři hodiny odpoledne je skoro tma. Nikdo se vám nemůže divit, že byste raději vyrazili někam pryč. A taky můžete.

Množství last minute dovolených je vždy před Vánoci obrovské, a pokud vám to práce dovolí, můžete se na deset dní sbalit a odjet pryč. Ony se ty přípravy na Vánoce stejně stihnou. Vybrali jsme čtyři osvědčené destinace, kde zrelaxujete mysl i tělo a o Vánocích se budete jen usmívat. 

Thajsko

Vyrazit na ostrov Phuket a procestovat si jeho okolí na trajektech a člunech je fascinující a dobrodružný zážitek. Nebesky modrá voda, hřejivé pláže, bezpočet možností pro potápění a především úžasné jídlo. Tak čerstvé krevety nebo sladké ovoce na jiných místech nenajdete. Už nikdy vám jinde nebudou tak chutnat!

Vyrazit do Thajska nemusí být náročné. Stačí vám batoh nebo příruční zavazadlo. Několikery plavky, dvoje letní šaty, šortky a tričko – a můžete jet. Ubytování a pobyt zde je to nejlevnější, stačí najít vhodný last minute.

Kuba

Kuba je vysoce stylová záležitost. Panamské klobouky, dobrý rum, skvělé doutníky a především všudypřítomný pulzující mladý život a temperament.

Na Kubě si můžete zvolit, jestli chcete dovolenou na pláži, nebo raději v centru historických měst. Z přímořských oblastí je úchvatná oblast Varadero. Většina hotelů leží přímo u pláže, nebo dokonce na pláži. Písek, osvěžující voda a drinky ze zmíněného ikonického rumu jsou naprosto ideální, pokud chcete před Vánoci utéct shonu. Kuba také nabízí jedno velké plus: spoustu dárků můžete nakoupit přímo zde (nebo přes internet, až budete ležet na pláži, a nechat si je dopravit domů).

Pokud se raději vyžíváte ve městech a pláže vás nebaví, vyrazte rovnou do Havany! Oběd si dejte v restauraci, kde sedával sám Hemingway, a večer si užijte party jako nikde jinde na světě.

Egypt

Dovolená v Egyptě není sice taková exotika jako Thajsko nebo Kuba, ale také má něco do sebe. Je to rychlé, je to blízko, a moře a pláže budete mít taky. Nehledě na to, že vidět pyramidy a sfingu, to je zážitek na celý život.

Korfu

Chcete-li velmi elegantní dovolenou ve stylu starých časů, sbalte si kufr se světlým oblečením a odjeďte na Korfu. Tento ostrov si zamilovala i nejkrásnější císařovna v historii, Alžběta Rakouská (známější pod přezdívkou Sissi). Zdejší prostředí plné květin, zeleně a safírové vody ji dokonce přimělo vybudovat si tu vlastní palác. I tam se můžete zajít podívat. V zahradách jsou její sochy a ve většině kaváren nabízejí její oblíbenou levandulovou zmrzlinu.

Korfu je od nás vzdálené jen dvě hodiny letu a patří k cenově nejdostupnějším destinacím. Lidé na ostrově jsou milí, je zde úžasné čerstvé jídlo a optimální prostředí pro relaxaci.