Správné punčochy - stylová ochrana proti chladu!

Správné punčochy - stylová ochrana proti chladu! 6 fotografií v galerii

26. 11. 2017 Redakce Móda

​Silonky, hedvábné punčochy, nebo pletené? Existuje jich mnoho druhů a každé se hodí k jiné příležitosti. Spojuje je však jedna věc – vypadají dobře, umí proměnit jakýkoliv outfit a je v nich teplo. Chodíte-li převážně v sukních, punčochy pro vás mohou být zajímavým elementem!

Do kanceláře

Dresscode do kanceláře nebo na pracovní schůzku by se měl držet určité linky. Neviditelné punčochy v tělové barvě budou vždy působit nejelegantněji – a mnoho značek nabízí různé odstíny podle vaší pleti, což představuje bod navíc. Můžete tak nenápadně prodloužit své letní opálení – nikdy však nechoďte o víc jak dva odstíny tmavší, to pak už nevypadá dobře.

Černé punčochy mohou také skvěle zafungovat, měly by ale být dokonale hladké a nejlépe v kombinaci s kozačkami. Tak totiž budete působit klasicky a profesionálně.

Do mrazu

Obléknout pletené, trochu tlustší punčochy může být skvělou záchranou pro mrazivé dny, které nás čekají. Ve skutečně třeskuté zimě si je můžete obléknout i pod kalhoty a máte neviditelnou vrstvu navíc. Černé pleteninové punčochy však budou skvěle vypadat třeba i k bílým nebo krémovým šatům, sukním nebo kabátu ke kolenům. Lodičky či kozačky s nimi vytvoří elegantní kombinaci, světlé tenisky zase kombinaci vtipnou a trendovou. 

Pro sexy momenty

Někdo kdysi řekl, že doba krajkových punčoch je dávno pryč. To však platilo, jen dokud se Dita Von Teese nestala slavnou. Na hedvábných punčochách se švem na zadní straně je něco, co je prostě sexy a vypadá to skvěle. Během války byly tyto punčochy dokonce tak nedostatkovým zbožím, že si ženy malovaly zmíněný šev tužkou na oči. 

Čemu se vyhnout?

Cíleně se vyhněte snad jen pruhovaným punčochám, jejichž doba je opravdu už nenávratně pasé. K punčochám – jakýmkoliv – nevypadá dobře bota s odhaleným palcem. Anna Wintour za to dokonce vyhazuje z Vogue. Také si dejte pozor na pletené punčochy s hrubou strukturou. Hodí se jen k velmi málo outfitům, a proto je lepší nic neriskovat.