S Monikou Bagárovou

O hudbě, o módě, o životě na dvou kontinentech.

S Monikou Bagárovou

22. 09. 2016 Redakce Inspirace

Cestou k autu jsme po UNEXPECTED CONCERTě odchytili Moniku Bagárovou. Moniko, ahoj! Nespěchej, ať si toho stihneme říct co nejvíc…

Řekni mi, kde se vlastně teď nejvíc vyskytuješ? Bydlíš v Čechách, na Slovensku nebo v Americe?

Ahoj. Bydlím v Brně, cestuji po Čechách i Slovensku, a létám do Ameriky jak pracovně, tak za přítelem. Jsem taková rozlítaná, ale všechny cesty se týkají hudby…

Je to tedy tak, že ti velký svět otevřela láska?

Tak bych to úplně nebrala. Myslím, že bylo štěstí, že jsem potkala lidi, kteří se mnou chtějí spolupracovat.

Možná to bude působit jako klišé, ale myslím, že ve tvém případě je tato otázka na místě. Prosadit se v Čechách a na Slovensku, je určitě snazší, než se prosadit třeba na Asijském trhu, kam vím, že bys ráda mířila, nebo v Americe. Proč ses rozhodla pro snahu prosadit se zrovna tam? Musí to tam být velký boj...

No, on to nebyl můj výmysl. Byla to nabídka, která jak přišla, tak jsem ji přijala. Řekla jsem si, že to zkusím a uvidíme, třeba to bude mít úspěch.

Písnička Nerišme, duet s rapperem Egem, rozhodně úspěch má! Během tří nebo čtyř měsíců má kolem 4 000 000 zhlédnutí na YouTube. To je strašně moc! Jak ta spolupráce vznikla?

Vlastně strašně rychle! On mi napsal na Instagramu. Vlastně teď ani nevím, jestli mi psal on nebo jeho manželka Peťka. No a potkali jsme se, poslali jsme si nějaké písničky, nahráli jsme duet, natočili jsme videoklip a je to venku.

A je to pecka! Mimochodem, projíždím si tvůj Instagram, followerů máš spoustu, a vidím tu Denis Lacho. Co se chystá?

S Denisem jsme nazpívali duet. Já vím, dělám samé duety, ale mě to hrozně baví. Denis je můj skvělý kamarád, už sedm let od doby Superstar, a vytvořili jsme spolu song Princess of the magic land. Mám z toho velkou radost, protože je to hudba, kterou strašně cítíme. A je to takové funky, tak uvidíme, jak to lidi vezmou. Také je to anglicky…

To je tvá krevní skupina, ne?

Ano! Ano, ale samozřejmě plánuju i české věci a české album.

Co tvoje sólová tvorba?

Po novém roce mi vyjde album coverů, které mám ráda, a bude to v RnB stylu. V tom stejném roce mi pak vyjde ještě jedno album, úplně jiné, od nové produkce a bude to album českých písniček. No a pak plánuji ještě spoustu dalších věcí a projektů, ale zatím není jasné, jak si to všechno rozvrhnu. Nicméně je určitě na co se těšit.

Miluji hudbu a chci ji dělat!

Ještě k dalšímu velkému tématu – ty a móda. Jak se třeba žije v Americe, na Manhattanu, dá se to s námi vůbec porovnávat? Říká se, že jsme „Češi v sandálech“. Mohlo by se něco podobného třeba stát v Americe?

Já myslím, že asi ano. Nebo ne? Víš, já to mám takhle. Vždycky si všimnu, když má někdo na sobě něco super, ale že bych odsuzovala někoho za to, že se špatně oblékl, toho já si moc nevšímám. To člověk tak jako přejde. Ale určitě módu tam vnímám pozitivně. Rozhodně tam hodně udávají módní styly celebrity, umělci..., ať už v televizi nebo na internetu.

Ty jsi pro Centrum Chodov navrhovala pět outfitů, které zákazníci mohli vyhrát v soutěži na facebookové stránce. Na základě čeho jsi vybírala jednotlivé modely?

Hlavně jsem se snažila, aby byl každý jiný.

A byl?

Byl! Vybírala jsem sportovní model, elegantní, tak trochu crazy a na dámičku… A nejvíc se mi asi líbil ten sportovní.

Mě se na tobě líbí, že sama dokážeš měnit outfity. Když chceš tak dokážeš přepnout a ihned jsi za dámu... No a jak dlouho tě tu budeme mít? Budeš v Čechách nebo poletíš za láskou?

Teď tu budu dlouho. Mám spoustu projektů, schůzek a dost studiové práce, kterou bych ráda dokončila. No a uvidíme, jestli bude pak čas odletět. Možná se vyvine řada dalších věcí. A samozřejmě mi záleží i na tom, jak se mi to všechno rozvíjí a funguje tady. Já hudbu miluji, chci ji dělat.

Super! Už jsme u garáží, tak jsme tě alespoň vyprovodili. Moc děkujeme za rozhovor. Měj se.