Bugatti postavené z milionu dílků LEGO® v Centru Chodov

Bugatti postavené z milionu dílků LEGO® v Centru Chodov 8 fotografií v galerii

30. 10. 2018 Redakce Design

Čeští modeláři z kladenské továrny postavili na přání dánských kolegů realistickou repliku oblíbeného francouzského supersportu, a to z neuvěřitelného miliónu dílků stavebnice LEGO® Technic. Model Bugatti Chiron v měřítku 1:1, který dokáže vyvinout rychlost 32 km/h, v běžném provozu sice neuvidíte, ale můžete si ho přijít prohlédnout do Centra Chodov.

V druhé polovině prosince se Bugatti Chiron postavené pouze z dílků LEGO stane hlavním lákadlem speciální výstavy v Centru Chodov. Řada stavebnic LEGO Technic umožňuje pokročilejším stavitelům i stavitelkám tvořit pozoruhodná zařízení, stroje i techniku. Od superaut přes jeřáby i letadla až k monster truckům. Ty nejenže v reálném světě existují, ale ve své zmenšené verzi z LEGO kostek i perfektně fungují.

Se stavebnicemi LEGO Technic, při jejichž stavění si děti nejen hrají, ale stávají se tak trochu i inženýry, přišla společnost LEGO již v roce 1977. V současnosti si můžete postavit nejen těžební rypadlo, které dokáže nakypřit třeba květináče, ale také vlastní model Bugatti Chiron. 

Kromě modelu v měřítku 1:1, na který se můžete přijít podívat do Centra Chodov, spatřila letos světlo světa také stavebnice LEGO Technic Bugatti Chiron. Skládá se „pouze“ z 3 599 dílků, ale je ohromující. Jeho součástí je i motor o 16 válcích, z nichž každý je díky dvěma klikovým hřídelím plně pohyblivý, a model tak skutečně jezdí. Byla by škoda, kdyby vám tato lahůdka ujela.