Jedinečné šperky Trollbeads

Korálky, které mohou být zápisníkem vašich vzpomínek.

Jedinečné šperky Trollbeads

06. 10. 2016 Kateřina Obrazová Móda

Mohou být zápisníkem vašich vzpomínek. Elegantní. Jedinečné. S možností měnit se podle nálady, outfitu nebo ročního období. Vyráběné s láskou, tradicí a příběhem. Takové jsou šperky Trollbeads.

Píše se rok 1976 a v Kodani sněží. Ve svém malém sklepním bytě na předměstí dánské metropole sedí u stolu ambiciózní a talentovaný zlatník Nielsen. Právě přemýšlí nad tím, jakým dárkem by udělal radost své ženě pod vánočním stromkem. V tom dostal nápad a navrhl šperk, který potěšil nejen ji, ale následně také spousty žen po celém světě.

Náramek a náhrdelník s odnímatelnou karabinou, na které lze navlékat nekonečné množství korálků. Každý den mohou být jiné. Podle nálady, barvy šatů, ročního období. Trollbeads jsou korálky vyráběné ze stříbra, zlata, skla, drahých kamenů i perel. Každý jiný, všechny jedinečné. Všechny s potenciálem připomínat příběhy, momenty a vzpomínky. Tento koncept se stal v rodině Nielsenových tradicí. Všechny návrhy vznikaly v této dílně až do roku 2000. Tehdy bylo ke spolupráci se značkou přizváno deset významných dánských designerů, jejichž návrhy oživily dosavadní kolekci. Někteří z původní desítky spolupracují se značkou dodnes.

Korálky se vyrábějí ručně, každý jako by měl svou tvář, osobnost a mluvil vlastním jazykem. Jsou jako nepopsaná kniha, která čeká na zapsání příběhu, na vtisknutí energie jeho nositelky. Precizní práce rukou a osobitý design je pastvou pro oči.

Trollbeads nesou všechny možné barvy i styly. Jsou buď klasické, kulaté, nebo symbolizují konkrétní věc – květinu, zvíře... Na náramek jich můžete umístit několik nebo klidně jeden. Jeho styl si tvoříte sama. Vyjadřuje právě vás, protože vy sama vytváříte jeho celistvý vzhled. I samotný náramek či náhrdelník je krásným šperkem.

K dnešnímu dni bylo vytvořeno více než 1100 komponentů a tyto šperky si zamilovaly ženy po celém světě. Každým rokem vznikají nové kolekce a z prodeje se stahují ty staré, tudíž mají přívěsky Trollbeads i sběratelskou exkluzivitu. Značku Trollbeads můžete nalézt ve více než 50 zemích světa. Nese svou tradici, styl i příběh. V Praze má značka Trollbeads tři prodejny. Jednu naleznete přímo v Centru Chodov, kde na vlastní oči můžete vidět, s jakou péčí šperky vznikají i se prodávají. Při pohledu na šperky se díváte na skutečné zlatnické umění. Každý detail hraje. Vše do sebe zapadá.