V kůži hi-tech modelky

Anna Slováčková oblékla šaty ušité 3D perem. Jaké to bylo?

V kůži hi-tech modelky

07. 10. 2016 Kateřina Obrazová Inspirace

Herečka a zpěvačka Anna Julie Slováčková si během zahájení výstavy UNEXPECTED FASHION v Centru Chodov vyzkoušela roli hi-tech modelky. Oblékla jedinečný outfit vyrobený technologií 3D tisku, šaty od hongkongského studia SHIGO, kteří svou kolekci oblečení v Praze vystavují. Jaký to byl pocit, jak se Anna obléká v civilu, co jí baví a co v sobě objevila během natáčení televizní show Tvoje tvář má známý hlas nám jako z rukávu vysypala během zákulisního rozhovoru.

Aničko, právě jste ze sebe svlékla tak trochu kosmické šaty, které 3D perem SHIGO vytvořili. Jak jste se v nich cítila?
Je to dost zvláštní pocit. Ty šaty jsou takové takové oblečení neoblečení. Jsou hodně průhledné. Hodně! (smích)
Jsou vyrobeny z plastu, takže je to víc brnění než pohodlný kus oblečení, který bych oblékala každý den. Je to designový kousek, obdivuji drobnou ruční práci, kterou při vzniku šatů museli designéři vynaložit. Osobně se ale raději oblékám jinak.

Jak se oblékáte? Máte ráda nějaký styl? Jste věrná konkrétní značce nebo kombinujete oblečení podle nálady?
Oblékám se podle nálady. Nakupuji hodně v sekáčích, kde někdy najdu skvělé věci, které se pak snažím kombinovat s běžnou konfekcí. Nejraději mám asi H&Mko, také Pull&Bear. Co se stylu týče, líbí se mi hipster style.

Dneska jste se postavila do role modelky. Už jste to někdy zkoušela, chtěla byste se živit modelingem?
Naposledy jsem předváděla oblečení asi v šesti letech, ale to bylo spíše pro focení. Určitě se jako modelka nechci živit, nemám na to potřebné proporce.

Když se vrátím k vašemu dětství. Vy jste jako malá propůjčila svůj hlas v audionahrávkách Krtečkovi! To o vás ví asi málokdo...
Ano, to je pravda. Pracovala jsem na tom od svých tří do osmi let. Byla to krásná zkušenost, nejvíce mě na tom bavila práce s Markem Ebenem a panem Milerem.

Svůj hlas jste propůjčila jako dítě animované postavičce a nyní si v show Tvoje tvář má známý hlas sama půjčujete celé role interpretů. Co vám natáčení dává, objevila jste v sobě něco, o čem jste dosud neměla ani ponětí?
Muže! (smích)
Ne, opravdu, ta show mě hrozně baví. Je to hodně náročné, příprava na vystoupení, ale pracuji se skvělými lidmi.

Jaká role vás zatím bavila nejvíce?
Určitě Lady Gaga a Eminem.

Eminema jste zvládla výtečně! Jste zpěvačka, ale i přesto, udýchat Eminema není jen tak, jak jste se tím vypořádala?
To bylo úplně nejtěžší. Eminem vždy vystupuje ještě s jedním zpěvákem, který za něj věty doříkává, aby se on sám mohl v pauze nadechnout. Já jsem to ze sebe ale musela sypat sama a měla jsem co dělat...

Anno, k vaší kariéře a tak vůbec. Vy jste pracovně rozkročená nad mnoha věcmi, projekty. Hraní v muzikálu, youtubering, studium, zpěv... Čemu byste se chtěla v budoucnu věnovat?
Náš YouTube kanál Sushi Clips je spíš zábava, recese, to nás určitě nebude živit. Hraní v muzikálech je skvělé. Mám za sebou roli Gerdy ve Sněhové královně a nyní hraji v představení Alenka v kraji zázraků. Užívám si to. Do budoucna bych se chtěla věnovat zpěvu, připravuji desku.

Chystáte desku, v jaké žánru bude?
Nemyslím, že by bylo potřeba škatulkovat ji do jednoho žánru. Myslím, že může jít napříč vícero styly. Líbí se mi jazz, ale i hip hop, proč to nekombinovat.

Anničko, pocházíte z muzikantské rodiny, plánujete přizvat k tvorbě alba i svého otce, Felixe Slováčka?
Tátu asi ne, ale spíš bráchu. Je hrozně šikovnej, tak ať už začne taky něco konečně dělat (smích)...

Credit: David Těšínský