Líčení do podzimních plískanic

Vizážistka značky Clinique představuje tři typy make-upu na den i večer.

Líčení do podzimních plískanic

24. 10. 2016 Aneta Štefánková Móda

Stále platí jednoduchá zásada: na podzim saháme po teplých zemitých odstínech jako je hnědá, zelená, tmavě fialová nebo vínová. Podle vizážistky Magdalény Jelínkové navíc letos pokračuje trend „nahých“ odstínů a vrací se 90. léta. „S ním se objevuje styl grunge, tedy nedbale rozetřené hnědočerné kouřové stíny. Na rty se nanáší buď tělové odstíny, nebo naopak velmi výrazné, a to i v kombinaci s extravagantnějším večerním líčením,“ popisuje vizážistka, která pro Unexpected Magazine představila tři typy líčení, které sednou každému barevnému typu.

Denní look

Začínáme u očí, aby nám stíny neopadávaly na hotový make-up. U denního líčení stačí víčka zmatnit neutrálními tělovými stíny č. 1,6,7 paletky Pretty Easy (Clinique, 1570 Kč). Středně hnědým teplým tónem uděláme rozmazanou linku podél horních řas, spodní necháme bez stínů. Rozjasníme vnitřní koutek oka a naneseme řasenku Lash Power (Clinique, 660 Kč).

Pro sjednocení pleti použijeme na tvář malé množství make-upu Superbalanced Silk odstín č. 6 (Clinique, 890 Kč), nedostatky zakryjeme projasňujícím korektorem Airbrush č. 4 (Clinique, 670 Kč). Zafixujeme pudrem Stay-matte Universal Blotting (Clinique, 900 Kč) a rozzáříme tvářenkou Cheek Pop, odstín č. 15 (Clinique, 750 Kč).

Obočí vyčešeme nahoru a použijeme fixační pěnu Just Browsing č. 2 (Clinique, 510 Kč). Na rty naneseme pastelku na rty Chubby stick v přirozeném teplém odstínu č. 1 (Clinique, 540 Kč).


Pracovní look

Přes celé oční víčko i do ohybu naneseme stíny č. 1,2,3,8 z paletky Pretty Easy (Clinique, 1570 Kč), použijeme je i na spodní linii řas. Vnitřní koutek oka projasníme a naneseme řasenku Lash Power (Clinique, 660 Kč).

Na tvář naneseme make-up Superbalanced Silk odstín č. 6 (Clinique, 890 Kč) a nedostatky zakryjeme projasňujícím korektorem Airbrush odstín č. 4 (Clinique, 670 Kč). Pleť zmatníme pudrem Stay-matte Universal Blotting (Clinique, 900 Kč) a použijeme tvářenku Cheek Pop s růžovo-fialovým tónem č. 14 (Clinique, 750 Kč).

Obočí zafixujeme pěnou Just Browsing odstín č. 2 (Clinique, 510 Kč) a na rty naneseme hydratační rtěnku Pop lip colour se švestkovým odstínem č. 14 (Clinique, 640 Kč).


Večerní lookPro zvýraznění očního víčka naneseme po celé délce kajalovou tužku High Impact Custom Black Kajal č. 2 (Clinique, 530 Kč) a rozetřeme ji do ztracena. Poté celou plochu víčka pokryjeme matným, tmavě hnědým a černým stínem č. 1,2,3,6 z paletky Pretty Easy (Clinique, 1570 Kč). Na vnitřní linku přímo do oka naneseme tmavě hnědou tužku, kterou rozetřeme i na spodní linku. Přes ni použijeme ještě tmavý stín Lid pop č. 3 (Clinique, 460 Kč), abychom podpořili kouřový efekt.

Do řas zapracujeme tekutou hnědou linku Pretty Easy č. 2 (Clinique, 610 Kč) na zahuštění a orámování oka, dotáhneme řasenkou Lash Power (Clinique, 660 Kč).

Na pleť naneseme make-up Superbalanced Silk č. 6 (Clinique, 890 Kč) a na problematická místa projasňující korektor Airbrush č. 4 (Clinique, 670 Kč). Zmatníme pudrem Stay-matte Universal Blotting (Clinique, 900 Kč) a rozzáříme tvářenkou Cheek pop č. 5, která připomíná až bronzer (Clinique, 570 Kč).

Obočí zafixujeme pěnou Just Browsing č. 4 (Clinique, 510 Kč). Pro výraznější party look rty orámujeme tužkou Quickliner for lips intense č. 12 (Clinique, 530 Kč) a vyplníme rtěnkou Pop Matte Lip Colour č. 8 (Clinique, 640 Kč). Pokud se v kontrastních barvách necítíte, zvolte přirozenější odstín rtěnky č. 1 a tužku na rty č. 1.

Make-up: Magdaléna Jelínková, Clinique
Credit: Zuzana Soudská
Model: Lenka Švelchová