Růžový diamant poprvé v ČR

Zlatníci Alo Diamonds vytvořili unikátní prsten.

Růžový diamant poprvé v ČR

25. 10. 2016 Aneta Štefánková Móda

Dokážete si představit prsten, který má cenu 4 miliony korun? Je vyrobený z bílého a žlutého zlata, má na sobě 80 čirých diamantů a uprostřed září přírodní růžový diamant. Je to vůbec poprvé, co se v Česku takový kámen prodává.

Vzácný růžový diamant koupil na burze v Hongkongu majitel české společnosti ALO Diamonds Alojz Ryšavý. „Určitě je to pro naši firmu milník. Klasické čiré diamanty do šperků zasazujeme již přes dvacet let. Posledních sedm let pak i přírodně sytě žluté diamanty. V několika případech jsme našim zákazníkům vyrobili i šperky osazené modrými diamanty. Růžový diamant ale českým zákazníkům nabízíme poprvé,“ uvádí Alojz Ryšavý s tím, že na výrobě šperku pracovali čeští zlatníci několik měsíců.

Nová majitelka nebo majitel nezíská v prstenu jen luxusní šperk, ale také dobrou investici. Hodnota vzácných drahých kamenů totiž dlouhodobě roste. „Cena velmi kvalitních větších bezbarvých diamantů v dolarech v rozmezí let 2010 až 2015 vzrostla o 55 procent. Ceny modrých diamantů za uplynulých 10 let vzrostly na dvojnásobek. U růžových diamantů byl nárůst dokonce čtyřnásobný,“ dodává Ryšavý.

Pokud chcete vzácný prsten vidět na vlastní oči, přijďte se v úterý 8. listopadu podívat do butiku ALO Diamonds v Obchodním centru Chodov. Vystavený bude společně s novou podzimní kolekcí.