Móda pro sebevědomé ženy

Podzimní kolekce Karen Millen.

Móda pro sebevědomé ženy

16. 09. 2016 Kateřina Obrazová Móda

Značka Karen Millen je známá navrhováním módy pro sebevědomé ženy. Její kolekce vždy zahrnují všechny součásti moderního šatníku a jsou navrhovány tak, aby se jejich jednotlivé části staly pokladem dámské garderoby. Použití luxusních tkanin, nadčasovost a fokus na detail jsou pro Karen Millen charakteristickými rysy, což opět dokázala při uvedení kolekce podzim/zima 2016, ve které září tři jedinečné osobnosti - talentovaná supermodelka Karolína Kurková, britská herečka Eleanor Tomlinson a zpěvačka Judith Hill.

V nové kolekci, které vévodí podzimní odstíny skořice, modrozelené, půlnoční modré, cihlově červené, bordó, žlutohnědé a bobulově červené barvy, rozvíjí Karen Millen myšlenku individuality. Tým v ateliéru ve Shoredich navrhl podzimní kolekci tak, aby byla nositelná a stylová zároveň. Určitě se v ní najde každá žena.

Pracovní šatník nese prvky sportovního oblečení, přes bomber styl, pruhované detaily, zkrácené kalhoty až po luxusní úplety. Nové proporce jsou štíhlejší, delší, jednodušší. Jakoby se značka Karen Millen inspirovala stylem oblékání 70. let a současně vyhověla nárokům dnešní moderní sofistikované ženy. Naopak večerní outfit nikdy nebyl romantičtější. Hravá stránka Karen Millen přivedla v této kolekci do popředí divoké leopardí akcenty, a to jak na oblečení, tak i doplňcích. Dalším viditelným prvkem jsou zde bohaté květinové vzory a vintage prvky. Sebevědomá ženskost, bohaté textury plné volánů, kanýrů, krajky, brokátu, květin, sametu a umělé kožešiny: to je sezóna podzim/zima 2016 podle Karen Millen.

Poetic
V kolekci Poetic naleznete perfektní olečení na večerní nošení nebo na speciální příležitost. Vládnou viktoriánské a gotické prvky, barvy pak černá, odstíny bobulového ovoce nebo modré. Typické jsou krajkové výšivky, textura a zdobení, potisky a brokáty, volánky, žakár.

Klíčové kousky? Šaty, šaty a... šaty.

City Lines
Nositelná a mnohostranná kolekce. Definují ji čisté linie, protáhlé siluety, moderní skoro futuristický trend; grafické vzory, pruhy a kostky, odhalená ramena, sportovní prvky, ozdoby jako například zipy a zámečky. Převažuje černá a bílá brva, neutrální a popelavá, výrazné barvy - modrá, červená. Zamilujete si čisté tkaniny, Ponte Roma (italská bavlna), tvíd, kůže a umělé kožešiny, textury.

Klíčové kousky? Úplety, košilové, zavinovací, asymetrické a siluetu obepínající šaty, dlouhé teplákové kalhoty, volné topy s výřezy na ramenou.

The vintagist
Půvab a postoj 70. let provázejí celou tuto kolekci. Svěží linie 70. let, ženskost, odvážné kombinace: leopardí vzor a květy, bohémství, hmatatelné vrstvení - to vše v odstíech hnědé skořicové, hořčicové, červenohnědé až po odstín lilku, černé, šedé a modrozelené. Neodoláte kůži, umělý kožešinám a semiši.

Klíčové kousky? Vintage halenky, oversize kabáty a kabáty s umělou kožešinou, zkrácené kalhoty.