Na jógu se stylem

Karolinu Tůmovou nebavilo tuctové oblečení na jógu, tak si navrhla vlastní.

Na jógu se stylem

28. 11. 2016 Aneta Štefánková Móda

V patnácti se hlásila na grafickou školu, ale nevzali ji. To Karolinu Tůmovou na chvíli připravilo o motivaci věnovat se umění a trochu natruc vystudovala ekonomii. Rodiče z toho měli radost, ale Karolinina cesta se zase začala stáčet ke kreativním oborům. Nejprve se věnovala marketingu a PR, později interiérovému návrhářství a lákalo ji vymyslet vlastní kolekci oblečení.

„To, že půjde o věci na jógu, mě napadlo právě během cvičení. Rozhlédla jsem se po cvičebním sále a uvědomila si, že v jógovém oblečení máme ještě co dohánět. Pak vznikly první skicy,“ vysvětluje Karolina, která letos na podzim představila vlastní kolekci s názvem YoJogaYo.

Zahrnuje hned dvě řady, jedna se nese v jednoduchém designu, druhá je více extravagantní. Obě tvoří sportovní topy, tílka, legíny a mikiny a vzájemně se prolínají, takže se dají kombinovat. Jednotlivé kusy oblečení se rovněž liší v použitých materiálech. Jedna část kolekce je ušita z bio bavlny a klasické bavlny s elastanem, na druhé jsou použity typické materiály vhodné na cvičení, tedy spandex, lycra a podobné.

Nemám ráda uni. Co je vlastni uni? Napůl žena, napůl muž? To pro mě nefunguje.

Zásadní je pro Karolinu ženskost. „Snažila jsem se o to, aby se v tom, co navrhnu, ženy cítily žensky. A navíc jim v tom bylo příjemně. Byla bych šťastná, kdyby se v mém oblečení zákaznice cítily tak dobře, že se z něj nebudou chtít vysvléct, protože bude nejen pohodlné, ale i krásné, a ony se budou cítit ještě krásnější,“ objasňuje svoji inspiraci Karolina, která se snaží co nejvíc věcí šít v tuzemských dílnách.

„Byla bych ráda, kdybychom se jako národ znovu objevili, začal vyrábět a zase probudili svoji šikovnost. Byla tady odnepaměti, ale momentálně mi tu trochu chybí,“ naráží na proslulý český textilní průmysl, který postupně mizí.

Svoje oblečení prodává Karolina zatím online na www.yojogayo.cz, příležitostně pořádá pop-up prodejní akce a část kolekce je k dispozici také ve studio Jógovna.