Síla je nová krása

Unikátní kousky z kolekce Nike Beautiful x Powerful chcete hned!

Síla je nová krása 8 fotografií v galerii

29. 11. 2016 Kateřina Obrazová Móda

Psal se rok 1984 a v Los Angeles se na olympiádě běžel historicky první ženský maraton. Joan Benoit Samuelsonová, která se tehdy postavila na startovní čáru, zdolala maratonskou trať v čase 02:24:52. Svým fantastickým výkonem zbourala stereotypy a zastaralé představy, kvůli kterým ženy mohly závodit maximálně na 1500 metrů, protože převládal názor, že delší tratě by fyzicky nezvládly. Závod byl vyvrcholením několikaletého snažení a kampaně IRC (Mezinárodního běžeckého výboru), kterou založila skupina běžkyň s podporou Nike.

Kolekce Beautiful x Powerful oslavuje tento vývoj, který uvedlo do pohybu právě Joanino vítězství. Jde o první kolekci sportovních bot Nike, která je inspirována sportovkyněmi a jejich úspěchy. Čtyři ikonické boty Nike Huarache Run Ultra, Cortez, Air Max Thea Ultra a Air Presto najdete v černé kůži, ale dostupná bude i verze s látkou jacquard doplněnou o motto „Cílová čára neexistuje“ a v designu s pruhy symbolizujícími rychlost.

Podívejte se na lookbook ke kampani Beautiful x Powerful, jejíž hlavní tváří je topmodelka Iza Goulart, která miluje tenisky Nike stejně tak jako boty na podpatku.