Oblíbený obraz stále při sobě

Šperky Freywille jsou zmenšeninou děl slavných malířů.

Oblíbený obraz stále při sobě

30. 11. 2016 Aneta Štefánková Design

Rádi si prohlížíte obrazy francouzského impresionisty Clauda Moneta nebo secesní skvosty z tvorby českého malíře Alfonse Muchy? Tuto inspiraci si díky šperkům a doplňkům rakouské značky Freywille můžete nosit stále s sebou.

Vídeňský ateliér Freywille se proslavil zpracováním ušlechtilého smaltu v kombinaci s bílým a žlutým pozlacením. Své šperky navíc dekoruje zářivě barevným designem inspirovaným díly špičkových umělců.

„Umělecká tvorba je ohniskem Freywille šperků. Tvoření líbivých motivů, hledání nové inspirace, pohled do historie umění, nekonečný počet náčrtů a detailního kombinování barev, to vše je součástí vzniku uměleckých šperků. Ať již volně navržené kolekce nebo kolekce vzniklé uměleckými inspiracemi, každý detail je precizně promýšlen a pečlivě zkoumán. Od první myšlenky až do samotné realizace často uběhnou třeba i dva roky,“ popisuje manažerka společnosti Pia Schachingerová.Polibek Gustava Klimta

Ač Freywille prodává své výrobky v Evropě, Asii, Austrálii i Spojených státech, hlavní sídlo i výrobu šperků si stále zachovává ve Vídni.

Šperky se vyrábějí ručně, umělci musí v průběhu práce provést desítky úkonů. Základem je výrazný a umělecky navržený pálený smalt, který se postupně nanáší v mnoha vrstvách, než se dá vypálit.

K další výzdobě se používají vzácné kovy jako zlato a platina. Poté se jednotlivě aplikují speciálně namíchané barvy, jejich poměry jsou přesně zaznamenávané, aby barevné kombinace pro jednotlivé šperky byly stejné. Křehká barevná deska se nakonec uchytí do předem připravených obrub.

Kromě šperků jako náramky, prsteny, přívěsky, náušnice nebo náramkové hodinky nabízí Freywille ve stylovém designu i šátky nebo večerní kabelky.

Výrobky rakouské značky, včetně nové kolekce Ultimate Kiss inspirované světoznámým secesním mistrovským Polibkem Gustava Klimta, si můžete aktuálně prohlédnout i v Centru Chodov. Pop up butik se nachází v +1 patře obchodního centra.