Móda je můj život

Stylová Simona Krainová vytvořila vlastní kolekci oblečení.

Móda je můj život

19. 12. 2016 Aneta Štefánková Móda

V patnácti odjela jako modelka do Paříže a otevřel se jí svět. Simona Krainová se dosud občas projde po mole, ale své zkušenosti zužitkovává spíš v byznyse. Za největší štěstí považuje svoji rodinu a neskrývá, že teď prožívá jedno z nejhezčích období života.

Chybí vám něco vašeho života modelky rozlétané po celém světě?
Na tohle období moc ráda vzpomínám, líbila se mi ta pestrost životního stylu a určitá volnost, poznávání nových kultur, mentalit, nových lidí. Na druhou stranu mám velký strach z létání, takže jsem ráda, že počet letů ročně si můžu regulovat sama, dle toho, kam chceme vyrazit s rodinou na dovolenou. Ale určitě bych neměnila, jsem ráda, že jsem se usadila a mám svou milující rodinu.

Jste považovaná za jednu z nejlépe oblékaných žen v českém showbyznysu. Co pro vás móda znamená?
Móda je můj život, samozřejmě mě ovlivnila především díky mé práci v oblasti modelingu. Miluju to, jak dokáže móda vystihnout vaši osobnost, aktuální pocity, váš životní postoj. Znamená pro mě to, že se nad módou musí přemýšlet, není to jen o tom, že si vezmete z šatníku první, co máte po ruce. S módou se dá skvěle vyhrát a kombinovat různé kousky, o kterých si myslíte, že jsou totálně out. Líbí se mi ten módní koloběh, kdy se klasické kousky neustále vrací. Proto pozor na třídění šatníku, nejsem zastánce velkého a generálního třídění, nikdy nevíte, kdy se vám jaký kousek bude hodit, je to jen o umění ho zúročit.

Jak nakupujete oblečení?
Nejraději nakupuji v zahraničí, v obchodech, které zkrátka v ČR nenajdete. Nechodím cíleně nakupovat, většinou jsou to spontánní rozhodnutí, která jsou podle mého názoru ty nejlepší. Když nad tím moc přemýšlím, tak to většinou překombinuju a nemám z toho takovou radost. Když jsem v Praze, tak ráda zajdu i do nějakého obchodního centra, kde je vše pod jednou střechou. V Centru Chodov nejraději navštěvuju prodejny Replay a kosmetiku Kiehl´s.

Bez čeho se ve svém šatníku neobjedete?
Za mě to jsou určitě dobře padnoucí džíny, nejradši mám střihy právě z Replay, nebo Rag&Bone. A potom bílá oversize košile, kterou si můžete vzít na dětské hřiště, nebo do parku na piknik, ale i večer do společnosti. V šatníku žádné ženy by také neměla chybět alespoň jedna kvalitní a kožená kabelka, která jednoduchému outfitu dodá ten správný rozměr. Co se týče bot, tak by nikomu neměly chybět alespoň jedny boty Nike Air Max.

Co nákupy pro vaše syny? Vybírají si, co si vezmou na sebe?
Zásadně beru všechno dvakrát, kluci mají rádi vše stejné, protože občas se strhla hádka o jednu mikinu s rybou a to nemůžu dopustit. Takže ano, zasahují oba dva. Je škoda, že na kluky není tolik pěkných kousků jako na holčičky. Ale myslím, že se to už trochu lepší. Ráda nakupuji oblečení v Replay & Sons, mají velmi kvalitní materiály a stylové kousky. Nedávno jsem také narazila na jednu slovenskou značku LoowFat kids, která má krásné a hrozně vtipné kousky pro děti.

Vytvořila jste vlastní kolekci oblečení. Proč?
S touhle myšlenkou jsem si pohrávala celkem dlouho, ale stále jsem hledala ten správný směr, kterým se vydat. Mít vlastní kolekci oblečení byl můj sen. Proto jsem moc ráda, že se to konečně povedlo a e-shop bysimona.cz je konečně spuštěn. Jsem strašně mile překvapená zájmem, první várka byla velmi rychle vyprodaná. Tato první kolekce vznikla především na popud mých fanoušků, ale mám spoustu dalších nápadů. Konkrétní plány ale zatím neprozradím.

V čem vám v byznysu pomohly vaše zkušenosti z modelingu?
Modeling vás naučí zodpovědnosti, disciplíně, sebekázni, odříkání. A to všechno bezpochyby k podnikání potřebujete, abyste byli úspěšní a vaše jméno mělo dobrou image. Byla to pro mě obrovská škola života, získala jsem víc než na přednáškách ve škole. Za svou kariéru v Česku vděčím především svému manželovi Karlovi, byl to osud ho potkat. On mi se vším velmi pomáhá, pracujeme spolu a u klientů mě zastupuje, založil kvůli tomu agenturu Scandal Media Group. On se pohybuje v oblasti médií dvacet let, takže je to za ty roky mediální guru, který se dobře vyzná.

Jste velmi aktivní i na sociálních sítích, na Facebooku máte 132 tisíc fanoušků na Instagramu 252 tisíc. Magazín Forbes vás dokonce zařadil mezi jednu z nejvlivnějších osobností na Instagramu. Máte na sítích nějakou strategii?
K sociálním sítím mě přivedl právě můj manžel, líbí se mi, že si můžu vytvářet svůj vlastní obraz a komunikovat s fanoušky. Je to moje médium, nejsem závislá na novinářích. Za tento silný komunikační kanál mám zodpovědnost a sdílím tam to, čemu věřím a mám to vyzkoušené a mám s tím dobrou zkušenost. Ať je to oblečení, jídlo, nebo jiný produkt.

Jste velmi aktivní na sociálních sítích. Nakolik vám zasahují do života?
K sociálním sítím mě přivedl právě můj manžel, líbí se mi, že si můžu vytvářet svůj vlastní obraz a komunikovat s fanoušky. Když jsme spolu, tak určitě netrávíme náš volný čas na sociálních sítích. Naše zásady jsou zcela jednoduché, dáváme si jeden druhému lásky, kolik potřebujeme, pomáháme si, podporujeme se vzájemně a jsme k sobě pozorní i po šesti letech manželství. Především Karel mě neustále zahrnuje různými překvapeními a pozornostmi, v tom je opravdu výjimečný.

Jakým dárkem vás nejvíc potěšil?
Naposledy mi udělal velkou radost mou vysněnou kabelkou, která nebyla téměř k sehnání, ale on to dokázal. Není to ale jen o hmotných darech, ale především o gestech. K mých 40. narozeninám mi uspořádal velkou oslavu se spoustou mých přátel a já do poslední chvíli absolutně nic netušila.

Jak letos prožívá příchod nového roku a jaký dárek od manžela jí udělal největší radost? Celý rozhovor s modelkou Simonou Krainovou si můžete přečíst v tištěném Unexpected Magazine, který dostanete u infostánku v Centru Chodov.