Skládaná krása

Skládaná krása

Plisovaná sukně vás snadno promění ve vílu.

Alena Vondrášková
KategorieMóda

Přemýšlíte, co by Vám ve skříni nemělo chybět? Tím univerzálním kouskem, do kterého se vyplatí investovat, je určitě plisovaná sukně. Přizpůsobí se jakémukoliv stylu, hodí se ke každé příležitosti a ke všem věkovým kategoriím – záleží, s čím ji zkombinujete.

Do kanceláře k ní můžete obléknout košili a nazout lodičky, ve volném čase místo nich vyzkoušejte jednoduché tričko a tenisky. A pokud jdete na koncert nebo máte rande, co kombinace něžných skladů a kožené bundy?

A pokud jste odvážnější, oblečte k sukni třeba retro krajkové tílko nebo tričko s potiskem. Pokaždé budete vypadat skvěle!

Co je vlastně plisování?
Jde o techniku tepelné úpravy látek, kdy se na látce vytváří trvalé sklady. Většina produkce se v současnosti vyrábí strojově, jediné odvětví, které stále využívá rukodělné techniky, je haute couture.

Světle modrá sukně vlevo nahoře Max and Co., květovaná sukně vlevo dole a vpravo French Connection.

I když je plisování hitem letošní sezóny, v módě rozhodně není novinkou. Plisované látky nosili už ve starověkém Egyptě obyčejní lidé i faraoni. Lišila se jen kvalita použitých látek.

Dalším obdobím, kdy se dostaly do popředí zájmu, bylo 17. století, a to v podobě skládaných límců.

V době secese pak historické Řecko připomněl architekt, vynálezce a malíř Mariano Fortuna, když navrhl skládané šaty zvané Delphos. Oděv, který byl původně určen jako domácí, se ale záhy stal společenským.

A pokud jde o současnost, nelze nezmínit tvorbu japonského návrháře jménem Issey Miyake. V roce 1993 dokonce založil značku Pleats Please Issey Miyake, která tvoří zejména plisované kousky.

Rozevlátá látka vám zajistí pohodlí a zároveň neztratíte nic ze svého půvabu. Nikde vás nebude nic pnout, ani tlačit, a přitom budete vypadat jako víla.

Plisování je samo o sobě tak výrazné, že už nebudete potřebovat žádné další výraznější doplňky. Stačí třeba jen náhrdelník nebo pásek. Silueta, kterou vykouzlí zdůrazněný pas a rozevlátá sukně bude neodolatelná!

Úvodní foto: Karen Millen


Sleva 20%

Staň se členem věrnostního programu Centra Chodov a získej 20% slevu na všechny nezlevněné produkty v Nike Store

Více o obchodu

Sleva platí jen pro členy věrnostního programu. V případě, že jimi nejste, stáhněte si naši aplikaci.

Stáhnout aplikaci Přidat se online