9. Finále - Kdo získá milion korun?

Soutěžící

Denisa Dovalová

Denisa Dovalová

Módní návrhářka, která v roce 2014 excelovala v designerské soutěži Talent Black Card pořádané Unique Prague Fashion Weekem. Od té doby se nezastavila. Je uznávaná i jako stylistka a kostýmní výtvarnice. Pracovala mimo jiné v ateliéru holandské designerky Iris van Herpen, která je členkou pařížského syndikátu Haute Couture. Oděvy značky "Denisa Dovala" v sobě nesou inspiraci z každodenního života, kterou by návrhářka díky The Way ráda předala i široké veřejnosti.
Tereza Rosálie Kladošová

Tereza Rosálie Kladošová

Postmoderno mixuje s nostalgií a tu zase s humorem a nadsázkou. Tuhle zajímavou směsici poznáte v její tvorbě, kterou pravidelně prezentuje například na MB Prague Fashion Week, ale i Fashion Weeku v Madridu nebo na Internation Fashion Showcase v Londýně. Svou značku si založila už při studiích, kdy také pracovala ve studiu Anne Sofie Madsen v Kodani.
Vladimír Staněk

Vladimír Staněk

Vladimír je jediným českým návrhářem, který navrhuje pouze pánskou módu. Magazín Forbes ho zařadil do žebříčku "30 pod 30", čímž uznali jeho přínos české módní scéně. Kromě vlastní značky Stinak je Vladimír hlavním návrhářem pánských kolekcích pro českou značku Pietro Filipi.
Jiří Kalfař

Jiří Kalfař

Jiří začínal jako tanečník, dnes jeho modely nosí například Karolina Kurková či Louisa Johnson a objevují se mezinárodně například v Sport´s Illustrated, Vogue.it, L’Officiel nebo módní bibli Harper´s Bazaar. Díky znalosti světa módy a divadla dokáže reagovat na potřeby veřejnosti a zároveň povýšit kreativitu ve vizi a vizi v realizaci. Hlavním poznávacím znamením jsou pak inovativní, ale zaroveň nadčasové střihy s nádechem teatrálnosti a originalnich detailu.
Lay Sedláková

Lay Sedláková

Slovenská návrhářka, s jejíž modely uspějete na významných společenských událostech, na svatbě i na červeném koberci. Layin smysl pro detail v kombinaci s citem pro výběr materiálů dělá z modelů nepřehlédnutelné a sofistikované kousky. Zabývá se rovněž tvorbou šperků, které tvoří například pro značku Pietro Filipi.
Miro Sabo

Miro Sabo

Miro začínal jako asistent v Peclers Paris, od vybírání materiálů až po finální úpravy a budování značky si Miro došel k vlastní autorské značce, pod kterou tvoří od roku 2012. Věnoval se jako editor historii umění a módy a jako kostýmní výtvarník oblékal mnoho oper v Národním divadle.
Pavel Berky

Pavel Berky

Inovativní návrhy, hra barev a neotřelých střihů, to je rukopis Pavla Berky, který se v letošním roce s kolekcí podzim/zima účastní Fashion Weeku v New York City. S úspěchem své kolekce prezentuje i v dalších metropolích jako je například Bratislava, Londýn, Budapešť. Rád si ve svých modelech pohraje se vzory, střihy a neotřelými liniemi či kresbami.
Vendula Niklová

Vendula Niklová

Vendula vyrostla v domě plném nejrůznějších látek, ze kterých si dle svého osobitého stylu vytvářela jednotlivé kusy oblečení a vášeň pro módu ji zůstala od dětství. Dnes se vyznačuje neotřelým spojením stylů, prvků, barev a materiálů, díky nimž na sebe vždy strhne pozornost. Její tvorba vždy vystihuje kontext tématu, je však prezentována s nadsázkou a hravostí.

Porotci

Katarína Král

Katarína Král

Předsedkyně poroty a nepřehlédnutelná persona módní scény. V roce 2012 založila s designérem Pavlem Brejchou značku PBL Prague. Působila několik let v mezinárodních společnostech se zaměřením na retail a módu a má bohaté zkušenosti nejen s marketingem. Za rok existence získalo kreativní duo nominaci na Czech Grand Design a značka se tak zařadila mezi respektovaná tuzemské jména.
Lucie Robinson

Lucie Robinson

Profesionální fotografka, která má na svědomí i kampaně světoznámých značek jako jsou Louis Vuitton či Cadbury a její fashion editorialy obdivují čtenáři po celém světě. Kromě Elle, Harper´s Bazaar, Marie Claire, InStyle fotila i pro Vision (China), Wig (UK), Vsya Evropa (SRN) nebo Vogue Italia.
Bára Nesvadbová

Bára Nesvadbová

Známá spisovatelka, autorka řady bestsellerů, z nichž některé se dočkaly filmového zpracování, a šéfredaktorka módního magazínu Harper´s Bazaar. Jako nedílná součást poroty hodnotí schopnost kandidátů mediálně prezentovat svoji tvorbu a potenciál pro budoucí uplatnění na trhu.
Mirka Horká

Mirka Horká

Jedna z mála českých designérek, která se primárně soustředí na pánskou konfekci. Úzce spolupracuje se šperkaři a v aktuální kolekci se zaměřuje například na kreativní použití betonu.

Partneři

Generální partner

Mercedes Benz

Exkluzivní dodavatel materiálů

Par Excellence

Partneři

Veuve Clicquot Vnitroblok Tonak
Manufaktura Aurosa BioOrganica